Socialdemokratai siunčia Andriukaitį į Briuselį

Publikuota: 2014-06-12
Atnaujinta 2015-06-01 12:55
svg svg
Nuotrauka: Juditos Grigelytės
„Verslo žinios“

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis bus siūlomas skirti naujuoju Europos Komisijos (EK) nariu nuo Lietuvos. Taip ketvirtadienį vakare nusprendė valdančiosios Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) valdyba.

LSDP vadovas Algirdas Butkevičius, ministras pirmininkas, pranešė, kad sprendimas dėl p. Andriukaičio priimtas valdybos posėdyje vieningai. „Tikimės, kad jis puikiai atliks šias pareigas. Juk jis yra vienas geriausiai išmanančių Europos Sąjungos reikalus Lietuvoje, turi daug politinės patirties“, – sakė premjeras.Pasak p. Butkevičiaus, pats kandidatas sutiko tapti eurokomisaru. „Aišku, labai gaila, kad prarasim gerą, profesionalų, populiarų ministrą, kuris daug padarė ir sveikatos apsaugai, ir mūsų partijai, ir Lietuvos politikai apskritai. Kita vertus, juk jis liks mūsų partijoje, atvažiuos ir į Lietuvą, bus malonu su juo Briuselyje susitikti ir pabendrauti“, – teigė premjeras.Jis nedrįso spėti, už kokią sritį galėtų būti atsakingas Lietuvos deleguotas EK narys: „Anksti dar apie tai kalbėti. Bet gerai, kad taip iš anksto sužinome ir paskelbiame savo kandidatą, tai turbūt leis prezidentei derėtis dėl atitinkamo portfelio Komisijoje.“Premjeras taip pat neprognozavo, kas užims sveikatos apsaugos ministro postą, kai p. Andriukaitis išvyks į Briuselį. Esą tai įvyks tik rudenį, kai pradės dirbti naujos sudėties EK.LSDP lyderis taip pat tikino, kad valdančiosios koalicijos partneriai sutiks su p. Andriukaičio kandidatūra. Šis klausimas bus aptariamas koalicijos politinėje taryboje pirmadienį.Pats p. Andriukaitis po LSDP valdybos sakė dar kurį laiką svarstęs, ar jam priimti pasiūlymą tapti eurokomisaru, mat turįs „daug nebaigtų svarbių darbų ministerijoje“. Tačiau, anot kandidato į EK narius, parodytas partijos pasitikėjimas jį galutinai įtikino, jog reikėtų sutikti.LSDP valdybos posėdyje, pasak jo, svarstytos ir kitos galimos kandidatūros – Zigmanto Balčyčio, Lino Linkevičiaus, Birutės Vėsaitės, Vilijos Blinkevičiūtės. Tačiau vieningus sutarimu pritarta sveikatos apsaugos ministro kandidatūrai.Paklaustas, už kokią sritį norėtų būti atsakingas EK, p. Andriukaitis paminėjo sveikatos apsaugą, socialinę sritį, vartotojų teises.Jis taip pat pranešė, kad penktadienį susitiks su prezidente Dalia Grybauskaite, kuri turi pritarti Vyriausybės pateiktam pasiūlymui dėl eurokomisaro kandidatūros. Vėliau dar turės įvykti balsavimas Seime dėl tos pačios kandidatūros, tik tada EK nario paskyrimo procedūra bus baigta.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku