Teisme vėl stringa Darbo partijos byla

Publikuota: 2014-06-11
Atnaujinta 2015-06-01 11:50
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
 

Vėl paskelbta pertrauka valdančiosios Darbo partijos (DP) bylos nagrinėjime Lietuvos apeliaciniame teisme – bus laukiama paskirtųjų ekspertizės išvadų ir Europos Parlamento (EP) sprendimo dėl šios partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho teisinės neliečiamybės panaikinimo.

Teismo atstovė spaudai Kristina Petrošienė pranešė VŽ, kad trečiadienį teisėjai pavedė Lietuvos generaliniam prokurorui kreiptis į EP dėl p. Uspaskicho neliečiamybės panaikinimo.Siekti teisinės neliečiamybės panaikinimo prokuroro prašoma, kai DP įkūrėjas š.m. liepą įgis šį imunitetą.Tokie klausimai EP svarstomi ne vieną mėnesį. Kai DP byla buvo nagrinėta pirmosios instancijos teisme, teko pusantrų metų laukti EP apsisprendimo panaikinti p. Uspaskicho teisinę neliečiamybę.Nenustatyto termino pertrauka bylos nagrinėjime atsiranda ir dėl teismo paskirtų naujų finansinės, rašysenos bei informacinių technologijų ekspertizių. Jos paskirtos prieš savaitę. Be kita ko, ekspertų teiraujamasi dėl p. Uspaskicho bei nuteistos parlamentarės Vitalijos Vonžutaitės rašysenų. Jų ekspertizės bus atliekamos siekiant išsiaiškinti, ar šie asmenys pasirašė DP metinę finansinės veiklos ataskaitą, kuri buvo pateikta Valstybinei mokesčių inspekcijai už 2004 metus.Vilniaus apygardos teismas pernai liepą p. Uspaskichą pripažino kaltu dėl sukčiavimo ir apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo bei skyrė jam ketverių metų laisvės atėmimo bausmę. Ponia Vonžutaitė, teismo įvardyta p. Uspaskicho dešiniąja ranka, už grotų turėtų praleisti trejus metus. Buvusiai partijos finansininkei Marinai Liutkevičienei Vilniaus apygardos teismas skyrė vienus metus nelaisvės, o parlamentarui Vytautui Gapšiui – 35.000 Lt baudą. Vilniaus apygardos teismas nutraukė bylą DP atžvilgiu, paskelbęs, kad ji kaip juridinis asmuo veiklą baigė įvykdžius reorganizaciją.Toks pirmosios instancijos teismo nuosprendis buvo apskųstas Apeliaciniam teismui.DP byla teismuose narstoma jau beveik šešerius metus.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku