Rizikos kapitalas pabudo ir Europoje

Daugelis Europos technologijų sektoriaus atstovų jau seniai priprato prie 11 valandų skrydžių į San Franciską. Susitikimų su rizikos kapitalistais maratonas tapo ritualu, kurį ne vienas jaunas verslininkas atlieka bent kartą per ketvirtį. Tačiau situacija keičiasi.
Silicio slėnyje vis dar yra didžiausia pinigų sankaupa pasaulyje. Bet rizikos kapitalas vis drąsiau kelias galvą ir Europoje, rašo naujienų agentūra "Bloomberg".Tokios pačios tendencijos vyrauja ir Lietuvoje. Dar prieš ketverius metus apie rizikos kapitalą retas girdėjo, o dabar šalyje veikia bent 5 rimti rizikos kapitalo fondų valdytojai: "Nextury Ventures", "Litcapital", "BaltCap", "Practica Capital" ir "Verslo Angelų Fondas I". Vis dažniau girdime ir apie vietos bei užsienio fondų investicijas į lietuvių projektus.
Fondai tik Europai
Viena iš naujausių Europos rizikos kapitalo iniciatyvų neseniai startavo Berlyne. Vokietijos sostinėje įsikūrusi bendrovė "Earlybird Venture Capital GmbH" paleido naują, 200 mln. USD dydžio fondą, skirtą investicijoms tik į Europos pradedančiąsias įmones.Tą patį neseniai padarė ir "Balderton Capital", Londono bendrovė, investuojanti į technologinius verslus. "Balderton" fondo dydis siekia 305 mln. USD.Ne gana to, prie "Earlybird" prisijungė 46 metų Konstantinas Guericke, vienas iš profesinių kontaktų tinklo "LinkedIn" įkūrėjų (šiuo metu jis eina "LinkedIn" viceprezidento rinkodarai pareigas).Ponas Guericke į minėtą fondą įnešė ir dalį savo lėšų. Be to, kaip teigia "Bloomberg", jis į Vokietijos bendrovę turėtų įnešti amerikietiškos, o tiksliau silicioslėniškos mąstysenos.
Daugiausia pinigų į B2C
"Europoje jau turime ambicingesnių verslininkų, todėl reikia ir ambicingesnių rizikos kapitalistų", pareiškė p. Guericke, ir pridūrė, kad Vokietijos bendrovės valdomas fondas ieškos įmonių, kurios galėtų būti sėkmingos pasauliniu, o ne tik regiono mastu.Tuo metu Ciaranas OLeary, "Earlybird" partneris sako, kad net labiausiai pažengusioms pradedančiosioms Berlyno įmonėms neseniai sukako 5 metai."Tikriausiai dar reikės metus kitus palaukti kol pamatysime pirmuosius didelius išėjimus į pasaulinę rinką", svarsto p. OLeary.Audito ir konsultacijų bendrovės "Ernst & Young" skaičiavimais, rizikos kapitalistai į pradedančiąsias Europos įmones pernai iš viso investavo 7,4 mlrd. USD. Tai 19% daugiau nei 2012 m."Ernst & Young" savo ataskaitoje taip pat pažymi, jog iki šiol 2013 m. daugiausia investuota į B2C segmento interneto bendroves.Savo ruožtu "Bloomberg" pažymi, kad Europoje aktyviau investuoti pradeda ir JAV fondai, tad konkurencija dėl vadinamųjų jaunų technologijų rinkos deimantų netrukus gerokai paaštrės.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti