Prezidentė pažėrė įpareigojimų VRM

Publikuota: 2014-06-11
Atnaujinta 2015-06-01 13:14
Nuotrauka: Roberto Dažkaus (Prezidentūros)
 

Užtikrinti kibernetinį saugumą, baigti kurti bendrosios pagalbos sistemą, valstybės tarnyboje nesukurti naujos nomenklatūros, pertvarkyti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą (FNTT). Apie šiuos ir kitus darbus trečiadienį susitikusi su vidaus reikalų ministru Dailiu Barakausku kalbėjo prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Ponas Barakauskas yra šeštasis dabartinės Vyriausybės ministras, su kuriuo susitinka valstybės vadovė prieš liepą numatomą ministrų kabineto peržiūrą. Prezidentė skelbė, kad per tokius susitikimus ji apsispręs, kurie iš Vyriausybės narių gali dirbti toliau, o kurie turėtų būti pakeisti.Po susitikimo vidaus reikalų ministras paskubėjo patikinti, kad sutinka su visomis prezidentės išsakytomis pastabomis. Jis pabrėžė, kad sprendžiant dėl aukščiausios ministerijos vadovybės personalinės sudėties „bus užtikrinti visi skaidrumo ir kompetencijos reikalavimai“. Tačiau p. Barakauskas neskubėjo vertinti, ar darbe išliks visi dabartiniai viceministrai. Kai kurie jų, neoficialiomis žiniomis, yra patekę į specialiųjų tarnybų sudarytą vadinamąjį „juodąjį sąrašą“.Prezidentūra pranešė, kad su p. Barakausku valstybės vadovė „aptarė viešojo saugumo situaciją šalyje, vadovų rotaciją, valstybės tarnybos reformą ir kibernetinio saugumo užtikrinimą“.„Vidaus reikalų ministerija privalo maksimaliai užtikrinti civilinę saugą, atsakingai ruoštis krizinių situacijų valdymui ir pagaliau baigti kurti bendrosios pagalbos sistemą. Žmonėms pagalba turi būti suteikta operatyviai ir laiku“, – ministrui sakė prezidentė.Efektyviam valstybės funkcionavimui svarbi skaidri ir profesionali valstybės tarnyba. Todėl p. Grybauskaitė įpareigojo iš esmės peržiūrėti Valstybės tarnybos įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siūloma kurti naują nomenklatūrą valstybės tarnyboje. Pasak prezidentės, pateikti pasiūlymai suformuoti aukštesniųjų vadovų grupę, į kurią bus patenkama be jokio konkurso ir vien tik su politiniu Vyriausybės palaiminimu, neatitinka skaidrumo reikalavimų.Valstybės vadovės nuomone, skaidrumas turi būti užtikrintas ir Vidaus reikalų ministerijai pavaldžiose įstaigose. Šiemet baigiasi net šešių įstaigų prie Vidaus reikalų ministerijos vadovų kadencijos – Migracijos departamento, Gyventojų registro tarnybos, Turto valdymo ir ūkio departamento, Ginklų fondo, Asmens dokumentų išrašymo centro, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento. Penki šių institucijų vadovai pareigas eina daugiau nei 10 metų, todėl p. Grybauskaitė pabrėžė, kad „ministerija turi skelbti konkursus ir sudaryti visas sąlygas sąžiningai vadovų rotacijai“.„Prezidentės teigimu, būtina ypatingą dėmesį skirti korupcinių ir finansinių nusikaltimų tyrimui, nes šie nusikaltimai trukdo valstybei vystytis ir neleidžia ekonominei gerovei pasiekti žmogaus. Todėl būtina parengti pasiūlymus dėl FNTT pertvarkos“, – pranešė prezidentūra.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku