Kauno LEZ kuriasi dar dvi kinų bendrovės

Publikuota: 2014-06-11
Atnaujinta 2015-06-01 12:57
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Dvi privačios Kinijos maisto ir biotechnologijų kompanijos su Kauno Laisvosios ekonominės zonos (LEZ) valdymo bendrove antradienį Šanchajuje pasirašė ketinimų protokolus. LEZ jos ketina steigti logistikos, o vėliau – ir gamybos padalinius. Gerų žinių sulaukta ir iš anksčiau savo planus Kaune atskleidusios valstybinės „CAMC Engineering Co.“

Ūkio ministro Evaldo Gusto ir verslininkų vizito Kinijoje metu tarp Kauno LEZ ir dviejų bendrovių – maisto gamybos grupės „Tianjin Baodi Agri & Tech (Group) Co., Ltd.“ ir „Zhejiang Several Billion Biological Technology Co. Ltd.“ pasirašyti ketinimų protokolai.Kaip VŽ pasakoja Fredis Opsomeris, Kauno LEZ valdymo bendrovės valdybos pirmininkas, „Baodi Group“ yra viena iš 100 didžiausių privačių Kinijos kompanijų. Jos veikla apima visą maisto tiekimo grandinę – nuo kiaulių ir kitų gyvulių auginimo iki skerdimo, šaldymo, perdirbimo ir tiekimo. „Baodi Group“ taip pat gamina aukštos pridėtinės vertės gyvulinės kilmės vaistinius preparatus„Jie gamina imunoglobulinus, taip pat kai kuriuos preparatus nuo vėžio. Idėja yra kai kuriuos iš šių aukštos vertės farmacinių produktų gaminti Kauno LEZ“, – sako p. Opsomeris.Anot jo, iš pradžių bendrovė Kaune įkurs savo atstovybę, išnagrinės verslo galimybes Lietuvoje. Tuo pačiu planuojamas logistikos centras, per kurį būtų galima tiek importuoti jau pagamintus preparatus (ar jų žaliavas) į Lietuvą, tiek eksportuoti lietuvišką mėsą į Kiniją. Galiausiai Kaune galėtų būti gaminamas bent vienas iš farmacinių produktų – superoksido dismutazė.„Several Billion“ taip pat yra biotechnologijų kompanija, iš mikrodumblių gaminanti Omega-3 riebalų rūgštis.„Europoje ir JAV tai yra milžiniška rinka, bet didžioji dalis rūgščių yra gaminama iš žuvų, o tai visiškai netvaru, nes tam reikia didžiulių žuvies kiekių. Siameno universitetas išvystė fermentacijos technologiją, kurios metu Omega-3 gaminamas iš dumblių, tai labai aukštos technologijos procedūra. Jie norėtų tokią gamyklą statyti ir Kaune“, – dėsto p. Opsomeris.Iš pradžių bendrovė taip pat planuoja įkurti atstovybę ir logistikos bazę, nes nori visų pirma savo produktus importuoti į Lietuvos rinką. Apie 90% bendrovės pardavimų sudaro eksportas į Europos Sąjungą ir JAV.

Politiniai dalykai

Niekur nedingo ir „CAMC Engineering Co.“ (CAMCE), ketinimų protokolą su Kauno LEZ pasirašiusi dar prieš metus. Jau po savaitės bendrovė, priklausanti „Sinomach“ grupei, esančiai „Global 500“ didžiausių pasaulio verslo kompanijų sąraše, pradeda statybas Minske.Pasak susitikimuose dalyvavusio ūkio ministro Evaldo Gusto, būta „tam tikrų politinių dalykų“ dvišaliuose Lietuvos ir Kinijos santykiuose, kurie kiek pristabdė CAMCE investicijas Lietuvoje, tačiau statybos Minske – žingsnis į priekį.Kaip paaiškina p. Opsomeris, bendrovei, Minske pastačiusiai savo pramonės parką, reikės įsikurti ir Kauno LEZ, kur bus organizuojama logistika – kinams aktualus Klaipėdos uostas, pakavimas ir platinimas į ES rinką.„Esu tikras, kad per ateinančius porą metų sulauksime konkrečių žingsnių. Jų strateginė vizija – iš Minsko veikti NVS, o iš Kauno – ES rinkose“, – sako p. Opsomeris.Pasak p. Gusto, šių Kinijos bendrovių siekis dirbti Lietuvoje reiškia ir platesnį kinų susidomėjimą.„Yra tikimybė, kad kinų interesas mūsų rinkoje didės, tokiu būdų, matyt, pritrauksime daugiau investicijų“, – aiškina jis.Kalbėdamas apie „Baodi Group“ jis priduria, kad kompanija netgi siūlo bendradarbiavimą Lietuvos maisto produktų bendrovėms – jie galėtų būti lietuviškos produkcijos platintojais Kinijoje.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku