Gustas: „politiniai nesusipratimai“ dėl eksporto į Kiniją baigėsi

Publikuota: 2014-06-11
Atnaujinta 2015-06-01 13:07
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Evaldas Gustas, ūkio ministras, džiūgauja pagaliau susitikęs su Gao Huchengu, Kinijos prekybos ministru – esą tai didelė pažanga tariantis dėl maisto produktų eksporto į Kiniją.

„Politinių nesusipratimų tarp Kinijos ir Lietuvos kontekste vis dėlto pavyko susitikti su Kinijos prekybos ministru. Susitikimo metu mes išsakėme savo pageidavimus, kad procesai, susiję su maisto produktų sertifikavimu, būtų pagreitinti ir gavome ministro patikinimą, kad jis mūsų pageidavimus perduos atitinkamoms sertifikavimo institucijoms“, – VŽ iš Šanchajaus kalbėjo p. Gustas.Susitarimą dėl maisto produktų sertifikavimo tikėtasi pasiekti dar pernai, tačiau 2013 m. rugsėjį, po Dalios Grybauskaitės susitikimo su Tibeto lyderiu Dalai Lama, bendradarbiavimas nutrūko. Premjeras Algirdas Butkevičius tuo metu kalbėjo, kad Lietuva užsitraukė Kinijos rūstybę, tad maisto produktų sertifikavimas užstrigo.„Po pakankamai ilgo laiko pavyko surengti tokio lygio susitikimą“, – pastebėjo p. Gustas.Paskutinį kartą aukšto lygio susitikimas tarp Lietuvos ir Kinijos vyriausybių atstovų vyko buvo p. Butkevičiui pernai metų pabaigoje nuvykus į Buchareštą, kur jis kalbėjosi su Li Keqiangu, Kinijos premjeru. Dar prieš tai susitikimas ministrų lygmenyje buvo tik Vėsaitei būnant ūkio ministerijos vadove.Pasak ministro, kalbant apie maisto produktų eksportą, esama ir kitų gerų naujienų – Kinijos bendrovė „Baodi Group“, su Kauno LEZ šią savaitę pasirašiusi ketinimų protokolą investuoti Lietuvoje, teigia galinti tarpininkauti ir platinti Lietuvos mėsos gamintojų produkciją Kinijoje.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku