Prezidentė laukia premjero teikimo dėl naujo aplinkos ministro

Publikuota: 2014-06-10
Atnaujinta 2015-06-01 12:56
Nuotrauka: Roberto Dačkaus (Prezidentūros)
 

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis tikina, kad antradienį susitikime su prezidente Dalia Grybauskaite nebuvo kalbėta apie galimus jo įpėdinius šiame poste. Prezidentūroje laukiama Vyriausybės vadovo teikimo šiuo klausimu.

Pasikalbėjo su prezidente

Ruošdamasi liepą numatomai ministrų kabineto peržiūrai p. Grybauskaitė tęsia susitikimus su esamais Vyriausybės nariais. Antradienį ji pabendravo su p. Mazuroniu, kuris tikrai neliks Vyriausybėje, nes yra pasirinkęs darbą Europos Parlamente, į kurį yra išrinktas gegužę.Po susitikimo p. Mazuronis sakė VŽ, kad jame nekalbėta apie tai, kas galėtų tapti naujuoju Aplinkos ministerijos vadovu.„Kandidatą prezidentei turės pateikti premjeras Algirdas Butkevičius. Tą jis ir padarys, matyt, artimiausiu metu. Prezidentė lauks premjero teikimo, suderinto su Tvarkos ir teisingumo partija, kuri turi teisę deleguoti šios ministerijos vadovą. O mes su valstybės vadove tik pasikeitėm nuomonėm apie tai, kokie darbai ministerijoje yra svarbiausi šiuo metu ir į ką turės atkreipti dėmesį naujasis ministras“, – teigė p. Mazuronis.Jis nekomentavo jokios neoficialios informacijos apie tai, kad naujuoju aplinkos ministru galėtų būti pasiūlytas vienas iš dabartinių šios ministerijos viceministrų – Almantas Petkus arba Daiva Matonienė. Minimi ir kiti kandidatai, tarp jų – ūkio viceministras Kęstutis Trečiokas.

„Juodąjį sąrašą“ pateikė STT

Ponas Mazuronis nekomentavo ir to, kad vadinamajame „juodajame viceministrų su šešėliais“ sąraše esą yra ir kai kurie aplinkos viceministrai.To nepaneigė pati prezidentė, antradienį atsakydama į žurnalistų klausimus. Esą tame sąraše yra ir kai kurių kitų ministerijų viceministrų – Energetikos, Finansų. Bet pačių ministrų šiame sąraše nėra.„Iš tiesų, ir anksčiau buvo tam tikrų kalbų, šešėlių. Kad jie būtų išsklaidyti, aš kreipiausi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT). Yra riboto naudojimo pažyma, kurią STT įteikė man ir premjerui. Tai ne prezidentės sudarytas sąrašas, o STT pateiktas sąrašas. Tikiuosi, kad valdančioji dauguma supranta savo atsakomybę“, – sakė p. Grybauskaitė žurnalistams.Paklausta, ką darys, jeigu valdančioji koalicija ir ministrai neatsižvelgs į STT pastabas dėl viceministrų, prezidentė atsakė trumpai: „Tada palinkėsiu jiems asmeninės sėkmės. Jeigu valdančioji dauguma nori kompromituoti save neskaidriais dalyviais Vyriausybėje, tai, be jokios abejonės, bus žmonių įvertinta per artimiausius rinkimus.“

Ragina užkirsti kelią kainų didinimui

Kol kas nėra pasirašytas prezidentės dekretas dėl p. Mazuronio atsistatydinimo iš aplinkos ministrų. Tačiau, kaip VŽ sakė pats ministras, premjerui atsistatydinimo pareiškimas jau perduotas: „Prašau mane iš šių pareigų atleisti nuo birželio 26 d. Laukiu dekreto, kuris, matyt, atsiras artimiausiu metu.“Prezidentūra pranešė, kad vietoje p. Mazuronio į ministrus bus skiriamas naujas žmogus, „kuris atitiks skaidrumo ir kompetencijos reikalavimus ir pajėgs užtikrinti darbų tęstinumą“.Pranešta, kad susitikimo su p. Mazuroniu metu aptarti svarbiausi valstybės vadovės įpareigojimai Aplinkos ministerijai. Tai efektyvus naujos ES finansinės paramos panaudojimas, vandens kainų augimo suvaldymas, europinius reikalavimus atitinkantis atliekų tvarkymas ir daugiabučių namų renovavimas.„Būtinas didesnis Aplinkos ministerijos įdirbis kovojant su bandymais monopolizuoti komunalinių paslaugų rinką ir pelnytis žmonių sąskaita. Geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo, atliekų tvarkymo sektoriai – vieni pažeidžiamiausių korupcijai“, – sakė prezidentė.Jos teigimu, būtina užkirsti kelią staigiam vandens kainos didinimui.Pasak prezidentės, Aplinkos ministerija turi galvoti ne tik apie investicijas į infrastruktūrą, bet ir apie efektyvų atliekų panaudojimą. Bendradarbiaudama su Energetikos ministerija ir įgyvendindama Nacionalinę šilumos ūkio plėtros programą, Aplinkos ministerija galėtų užtikrinti efektyvesnį atliekų panaudojimą energetinių kainų mažinimui.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku