Merkel perspėjo Cameroną negrasinti Europai

Publikuota: 2014-06-10
Atnaujinta 2015-06-01 11:11
Nuotrauka: Krisztian Bocsi („Bloomberg“)
„Verslo žinios“

Angela Merkel, Vokietijos kanclerė, perspėjo, kad grasinimai – netinkamas būdas formuluoti argumentus Europos Sąjungoje.

Kanclerės komentarai skirti britų premjerui Davidui Cameronui, kuris leidžia suprasti, kad, jei nebus atsižvelgta į britų pageidavimus dėl Europos Komisijos pirmininko, tai padidins Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš ES tikimybę.Keleto ES valstybių lyderiai, įskaitant p. Merkel, p. Cameroną ir Nyderlandų premjerą Marką Rutte, praėjusią naktį derėjosi dėl kandidatūros į Komisijos vadovus Švedijos premjero Fredriko Reinfeldto užmiesčio rezidencijoje Harpsunde.Susitikime nepavyko užgesinti nesantaikos kibirkščių tarp p. Merkel ir p. Camerono, įsiplieskusių dėl išsiskyrusio požiūrio į Jeano-Claude'o Junckero, ES centro dešiniųjų atstovo ir buvusio Liuksemburgo premjero, kandidatūrą į EK vadovus.Kanclerė paragino valstybių vadovus derėtis "europietiška dvasia"."Žinote, grasinimai nėra tokios dvasios dalis, tai nėra kelio, kuriuo paprastai einame, dalis", – pareiškė p. Merkel, ją cituoja "Bloomberg".Ponas Cameronas anksčiau pareiškė, kad, jei referendumas dėl Britanijos narystės ES, kaip planuojama, įvyks 2017-aisiais, "ES požiūris, kurį ji pademonstruos nuo dabar iki tada, bus labai svarbu". Kalbėdamas apie p. Junckero kandidatūrą, p. Cameronas sakė, kad būtų "nenaudinga", jei 28 šalių lyderiai nepaskirtų "žmonių, kurie gali vesti ES pirmyn.ES lyderiai yra įsipareigoję susitarti dėl kandidato į EK vadovus iki viršūnių susitikimo, rengiamo birželio 26–27 dienomis Briuselyje.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku