„TeliaSonera“ vadas: „Sieksime vidutinės trukmės tikslų“

Publikuota: 2014-06-01
Atnaujinta 2015-06-01 13:17
Johan Dennelind
svg svg
Johan Dennelind Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo ("Verslo žinios")
„Verslo žinios“

Johanas Dennelindas, metus Švedijos telekomunikacijų milžinei „TeliaSonera“ vadovaujantis jos prezidentas ir generalinis direktorius, šią savaitę buvo atvykęs į Vilnių. Per trumpą vizitą jis susitiko su „Teo“ ir „Omnitel“ vadovų komandomis. „Verslo žinioms“ jis papasakojo apie finansinius bei kitus grupės tikslus ir prasitarė, kad nuo šiol „Teo“ ir „Omnitel“ bendradarbiaus gerokai artimiau.

– Mūsų žiniomis, susiruošėte aplankyti visas grupės įmones. Norite žinoti pulsą ir susipažinti su vietos vadovais ar turite konkretesnių tikslų?

– Pirmiausia noriu pabrėžti, kad peržiūrime „TeliaSonera“ grupės strategiją, todėl laukiame teigiamų permainų daugelyje rinkų. Taip pat čia. Lietuvoje turime dvi bendroves. Abi jos savo srityje yra stiprios, tačiau nė viena nėra atskleidusi viso savo potencialo. Mūsų tikslas – kad tai įvyktų iki 2018 m. Susitikimai su abiejų įmonių vadovų komandomis labai padrąsino. Klientų atsiliepimai apie įmones yra pozityvesni nei praeityje.

– Ką reiškia „visas potencialas“?

– Gebėjimas konkuruoti ir maksimali galima rinkos dalis. Daugelyje šalių mes praradome rinkos dalį. O tai reiškia, kad neišnaudojame viso potencialo ir kažką darome negerai. Dabar manome, kad vietos vadovams reikėtų perleisti daugiau atsakomybės, kad jie galėtų priimti sprendimus konkrečiose rinkose, konkuruoti ir investuoti į augimą ir taupymą. Taip pat manome, kad neverta siekti trumpalaikės naudos. Sieksime vidutinės trukmės tikslų. Taip galime panaudoti visą savo potencialą. Tai jau matau „Omnitel“, bent jau kalbant apie klientų pasitenkinimą. Trumpai tariant, norime geriau suprasti šalis, kuriose dirbame. Vėliau iš kiekvienos šalies į kitas eksportuosime gerąją patirtį ir parodysime blogąją. Per pastaruosius du ketvirčius pačioje „TeliaSonera“ nuveikta daug svarbių darbų – pasikeitė vadovybė, organizacinė struktūra, veiklos modelis ir strategija. Tikiuosi, kad didžiausios permainos jau yra praeityje. Tačiau kiekviena mūsų įmonė kiekvienoje rinkoje dar turi susidoroti ir su savo permainomis.

– Kaip vertinate naujos „Omnitel“ vadovų komandos darbą, ar esate patenkintas rezultatais, ar jau matote permainų, kurių siekiant vadovu buvo paskirtas Danas Strombergas?

– Ne, šiuo metu rezultatais nesu patenkintas, bet džiugina teigiamas poslinkis, kurį matome įmonėje. Nauja vadovų komanda daro tinkamus žingsnius. Tikiu, kad dabar jie įsiklauso į klientų pageidavimus. Tai pradinis taškas, nuo kurio galime atsispirti gerindami ir įmonės rezultatus.Vis dar sunkiai sekasi auginti verslą, „Omnitel“ užimamą rinkos dalį. Tiesą pasakius, verslo apimtį čia net mažiname. Iš dalies tai vyksta dėl tam tikrų rinkos reguliavimo subtilybių, tačiau didžiąja dalimi tai lemia klientų elgesio pokyčiai, į kuriuos nespėjame pakankamai greitai reaguoti ir prisitaikyti. Esu įsitikinęs, kad „Omnitel“ gali pasiekti kur kas geresnių rezultatų. Bet tam reikia laiko ir kantrybės. Reikia įvertinti ir suprasti, kas praeityje buvo gerai, o kas – blogai, ir gerus dalykus įtvirtinti, o blogus palikti praeityje.Šiuo atveju reikia įsiklausyti į klientų pageidavimus ir būti kiek kuklesniems. Dėl technologinių dalykų viskas gerai, 4G tinklas didėja diena iš dienos, o jūsų LTE ryšio sparta ir patirtis yra nuostabi.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

– Minėjote, kad persvarstote „TeliaSonera“ grupės strategiją visose šalyse. Kokia ji bus Lietuvoje ir Baltijos šalyse?

– Pirmas dalykas, kuriuo tikime, yra technologijos – geriausias ryšys, interneto prieiga, plačiausias tinklas ir didžiausia sparta. Patikėkite, tinklo ir ryšio kokybė bei interneto sparta yra labai svarbu. Daugelyje rinkų vartotojai šiuos dalykus įvardija kaip svarbiausius.Antras dalykas yra paslaugos. Vartotojai nori daugiau paslaugų, bet kartu ir paprastumo, kad būtų lengva tomis paslaugomis naudotis. Tai žmonėms ir suteiksime. Šis procesas, beje, jau pradėtas. Pavyzdžiui, Lietuvoje praėjusią savaitę pristatėme įrenginių bendradarbiavimo (angl. macine to macine arba M2M) savitarnos platformą verslui.Taip pat privalome pakeisti kai kurių įmonių iš praeities paveldėtus veiklos modelius bei mechanizmus ir pakeisti juos lanksčiu ir vikriu darbo stiliumi. Į šiuos tris dalykus koncentruojamės visoje grupėje. Tai galioja ir Lietuvoje veikiančioms įmonėms.Taip pat ieškome naujų su dabartiniu verslu susijusių nišų investicijoms, kurios leistų mums didinti bazines pajamas. Pavyzdžiui, praėjusią savaitę pranešėme apie investiciją į ausinių ir kitų muzikos aksesuarų gamintoją „Sound Industrines“. Sėkminga pavadinčiau ir mūsų partnerystę su „Spotify“. Kalbant bendrai, šiuo metu turime nusistatę tris svarbias sritis: finansinės paslaugos partneriams ir klientams bei televizijos ir M2M segmentai. (Televizijos segmentas apima ir tokias paslaugas kaip „Netflix“ – VŽ).Aišku, ne visose rinkose galima šiuos tikslus įgyvendinti. Pavyzdžiui, Norvegijoje ir Ispanijoje kol kas turime tik mobiliojo ryšio verslus, bet tai keisis. Tačiau čia galime pasiūlyti kur kas platesnį paslaugų spektrą. Ir jų daugės įmonėms bendradarbiaujant. Manau, netrukus pamatysite „Omnitel“ ir „Teo“ partnerystės vaisių.

– Lietuvoje daug kalbama, kad „Omnitel“ ir „Teo“ gali būti sujungtos. Tai tiesa?

– Toks pasiūlymas šiuo metu neguli ant mano stalo.

– Bet minėjote, kad bus tikrai bendradarbiaujama. Tad kaip ši partnerystė atrodys, gal galime tikėtis bendrų paslaugų paketų: tarkime, interneto, mobiliojo ryšio ir televizijos paketo iš vienų rankų?

Jūs įvardijote mano svajonę. Tačiau čia yra daug kintamųjų. Danas ir Kęstas nuolatos ieško, ką geriau galėtų padaryti klientams. Jiems pavesta rasti geriausių bendradarbiavimo būdų. Sprendimai, aišku, bus priimami aukštesniu lygiu, per Europos regiono vadovą Robertą Anderssoną.Sujungimo galimybės neatmetame, tačiau galimų ateities verslo veiklų mes neaptarinėjame, jei tai nepatvirtinta. Diskusijos apie mūsų įmonių susiliejimą arba bendradarbiavimą vyksta ne vienoje šalyje. Aš visur sakau tą patį: pradėkime nuo kliento ir jo požiūrio. Ką abi įmonės kartu ar atskirai gali padaryti, kad klientams būtų geriau ir patogiau. Vėliau pamatysime, kur tai nuves abi įmones.

– Lietuvoje taip pat kalbama, kad „TeliaSonera“ ruošiasi išpirkti „Teo“ akcijas ir patraukti įmonę iš biržos. Ar tai tiesa?

– Šiuo metu ne. Svarstėme tokias galimybes. Visada ieškome, kaip sustiprinti savo poziciją, tai darysime ir ateityje. Tačiau dabar akcijų išpirkimo variantas nesvarstomas.

– Ar „TeliaSonera“ įmonės ir kitose šalyse taip aršiai konkuruoja su „Tele2“ grupe, ar tokia situacija yra tik Lietuvoje?

– Tik Lietuvoje. Kitose rinkose šios grupės įmonės neužima itin tvirtų pozicijų, paprastai „Tele2“ yra trečias dalyvis arba turi dar mažesnę rinkos dalį. Tik čia jie labai stiprūs ir reikšmingi. Turime tai pakeisti. (Juokiasi.)

– Minėjote, kad grupė ketina visą potencialą pasiekti iki 2018 m. Kokie yra šio laikotarpio finansiniai tikslai?

– To pasakyti negaliu. Galiu nurodyti tik šių metų finansinius tikslus. Siekiame, kad pajamos ir EBITDA būtų ne mažesnės kaip pernai, o kapitalo investicijos (angl. Capital expenditures arba capex) siektų apie 15% pardavimų.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Vadyba“
Niekada nesakyk niekada: kaip miestietis kaime iš obuolių verslą sukūrė Premium 3

Verslą galima sukurti lygioje vietoje ir net neturint apie jį specifinių žinių – tai patvirtina Mindaugo...

Gazelė
2022.05.26
„PZU Lietuva gyvybės draudimo“ vadovu tapo A. Rumskas 1

Draudimo grupės PZU įmonės „PZU Lietuva gyvybės draudimas“ generaliniu direktoriumi ir valdybos pirmininku...

Vadyba
2022.05.26
Žvilgsnis už Nigerijos „princų“: kaip „TeleSoftas“ atsidūrė Abudžoje Premium

Ryšį su Nigerija „TeleSoftas“ užmezgė dar prieš pandemiją, 2019 m. Bendrovė tuomet dalyvavo organizacijos...

Inovacijos
2022.05.26
Išrinkti geidžiamiausi Lietuvos darbdaviai 2

Šiemet geidžiamiausiu darbdaviu paskelbta lietuvių įkurta JAV programavimo paslaugų įmonė „DevBridge LT“.

Vadyba
2022.05.26
Valstybė nebepadengs profesinių mokslų, jei siekiama kelių

Valstybės finansavimo nebegaus dalis tęs­ti­nį profesinį mokymą pasirenkančių žmonių. Jų mokslo kaina nebebus...

Vadyba
2022.05.26
Kokias algų medianas balandį mokėjo didžiausi šalies darbdaviai Premium

„Sodros“ duomenys rodo, kad šių metų balandį ant aukščiausiojo atlyginimų medianų laiptelio ir toliau laikosi...

Vadyba
2022.05.26
M. Navickienė – apie nuo liepos įsigaliosiančią reformą, pensinį amžių, NPD, darbo rinkos tendencijas Premium

Nedarbas Lietuvoje nuosekliai mažėja nuo 2021-ųjų pradžios. Ši teigiama tendencija darbo rinkoje turėtų...

Verslo aplinka
2022.05.26
„Financial Times“ surikiavo geriausias mokymosi programas vadovams Premium

Geriausių pasaulyje verslo programų reitinge „Executive Education“, kurį daugiau nei du dešimtmečius sudaro...

Laisvalaikis
2022.05.25
Didžiausios balandžio algų medianos Premium

Naujausi „Sodros“ duomenys rodo, kurios šalies bendrovės ketvirtąjį šių metų mėnesį darbuotojams mokėjo...

Vadyba
2022.05.25
Vidutinis darbo užmokestis pernai padidėjo 10,6%

Vidutinis darbo užmokestis iki mokesčių Lietuvoje pernai augo 10,6% iki 1.579 Eur, o atskaičius mokesčius –...

Vadyba
2022.05.25
Teismas: kol neišspręsta byla, VVT profsąjunga negali stabdyti darbuotojų sutarčių

Teismas neleido „Vilniaus viešojo transporto“ (VVT) profesinei sąjungai stabdyti darbuotojų sutarčių, kadangi...

Logistika
2022.05.25
Vadovo distancijos ir atvirumo kaina - kiek arti prisileisti komandą? Verslo tribūna 1

Kokį santykį kompanijos lyderis turi palaikyti su savo komanda – šiltą ir draugišką, ar paremtą griežtomis...

Vadyba
2022.05.25
Žingsniu arčiau atviros darbo rinkos – Seimas imasi neįgaliųjų įdarbinimo reformos

Seimas po pateikimo priėmė svarstyti Užimtumo įstatymo pataisas, numatančias paramą įdarbinant neįgaliuosius...

Vadyba
2022.05.24
Ir ilsėtis reikia motyvacijos: neatostogaujantys darbuotojai – įspėjimas apie darbovietės ydas Premium

Artėjant vasaros atostogų bumui, personalo atrankos specialistai rekomenduoja įsigilinti, dėl kokių...

Vadyba
2022.05.24
A. Grabinskė: geriausias vadovas yra tas, kuris pajaučia, kad komandoje yra nebereikalingas Premium 1

Pastarieji keleri metai visam pasauliui dosniai pametėjo iššūkių – COVID-19 pandemija, jai rimstant – karas...

Vadyba
2022.05.24
Nemokumo administravimo bendrovė „Finance Guru“ tapo „Lifosos“ administratore

Dėl Vakarų sankcijų sustabdytos Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ laikinąja administratore pirmadienį...

Pramonė
2022.05.23
„NanoAvionics“ vadovas: kitais metais planuojame išaugti iki 300 darbuotojų Premium 3

Lietuvos mažųjų palydovų gamintoja „NanoAvionics“ šį birželį jau bus visiškai persikėlusi į naujas patalpas...

Vadyba
2022.05.23
Verslininkas, kuris bijo baubo po lova 11

Savo kasdienėje veikloje analizuodami informaciją, įvairius duomenis ir rašydami straipsnius dažniausiai...

VŽ požiūris
2022.05.23
J. Adomavičius: sunku uždaryti įmonę Rusijoje, kai du mūsų akcininkai sėdi Baltarusijos kalėjime Premium 1

Jurgis Adomavičius, muitinės tarpininko paslaugas teikiančios įmonės „Bunasta“ vadovas, VŽ podkaste pasakoja,...

Logistika
2022.05.23
Verslas sukūrė platformą „Svetingi.lt“: kaip pakviesti vakarienės ukrainiečius ir prasmingai įtraukti darbuotojus Premium

Verslas ir visuomenė nuo pat karo Ukrainoje pradžios vasario 24 d. skyrė visokeriopą paramą: kuriam laikui...

Gazelė
2022.05.23

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku