ŪB kreditoriai po „Hearts“ pardavimo atgavo 8,7 mln. Lt

Publikuota: 2014-05-09
Atnaujinta 2015-06-01 13:13
Nuotrauka: Juditos Grigelytės ("Verslo žinios")
 

Šiandien Ūkio banko bankroto administratorius ir Škotijos bendrovė BIDCO pasirašė sutartį dėl Edinburgo futbolo klubą „Hearts“ valdančios bendrovės „Heart of Midlothian Plc“ pardavimo.

Sutartis numato, kad už 2,4 mln. GBP Ūkio bankas atsisako reikalavimo teisių į futbolo klubo turtą, įskaitant klubą valdančios bendrovės akcijų įkeitimą.Atskaičius administravimo išlaidas, mokėtinas futbolo klubo administratoriams Škotijoje, Ūkio banko kreditoriai atgavo 2,075 mln. GBP (8,7 mln. Lt). Pinigus investuotojas pervedė iškart, pranešė bankroto administratorius.„Palyginti su išduotais kreditais, atgauta suma nėra labai didelė, tačiau ji atspindi buvusių banko savininkų ir vadovų investavimo strategiją bei rizikos valdymo problemas, o ne pardavimo proceso kokybę. Tiek Škotijoje, tiek kitose užsienio šalyse Ūkio bankas veikė nepaisydamas elementarios ekonominės logikos“, – sakė Gintaras Adomonis, BAB Ūkio banko bankroto administratorius.

Už „Hearts“ gautais pinigais bus baigta atsiskaityti su pirmosios eilės kreditoriais ir pradėta grąžinti skola VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“.Ūkio bankui už paskolas buvo įkeista 29,9% „Hearts“ klubo valdančios bendrovės akcijų. Kontrolinį bendrovės akcijų paketą valdė Ūkio banko investicinė grupė (ŪBIG), kuriai taip pat yra iškelta bankroto byla. ŪBIG kreditoriai sandoriui su BIDCO pritarė balandžio 7 dieną įvykusiame kreditorių susirinkime.
Klubą valdančios bendrovės skolos Ūkio bankui siekė 61,6 mln. Lt.
Bendra bankrutuojančio Ūkio banko kreditorių finansinių reikalavimų suma siekia 1.438.870.762 Lt. Didžiausią finansinių reikalavimų dalį sudaro įsipareigojimai antrosios eilės kreditoriui VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ – jo reikalavimų vertė viršija 928 mln. Lt
Kauno apygardos teismas bankroto bylą Ūkio bankui iškėlė 2013 metų gegužės 2 dieną. Nutartis įsiteisėjo birželio 7 dieną.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku