Po galingo parado Maskvoje Putinas atvyko į Krymą

Publikuota: 2014-05-09
Atnaujinta 2015-06-01 13:02
Nuotrauka: Andrey Rudakov ("Bloomberg")
 

Prezidentas Vladimiras Putinas atskrido į Rusijos nuo kovo aneksuotą Krymą, kur švęs sovietų pergalę prieš nacius.

Kremliaus spaudos tarnyba pranešė, kad prezidentas nusileido Sevastopolio oro uoste. Pranešama, kad Sevastopolyje prezidentas dalyvaus Pergalės dienos parade ir padės gėles prie paminklo, skirto II-ojo pasaulinio karo didvyriams.Šiandien per Pergalės dienos minėjimą Maskvoje p. Putinas jau pagerbė II-ojo pasaulinio karo didvyrius ir pažadėjo ginti tėvynę, rašo BBC.Tuo metu Vokietijos kanclerė Angela Merkel sakė, kad būtų gaila, jei Rusijos prezidentas šios šventės proga aplankytų Krymą.Iš Ukrainos penktadienį pranešama apie naujus susirėmimus Mariupolyje, kuriuose, susidūrus ukrainiečių kariams ir separatistams, žuvo keletas žmonių.Ukrainos valdžia pranešė, kad šiemet sovietų pergalė prieš nacizmą bus švenčiama gerokai paprasčiau. Baiminamasi, jog prorusiškai nusiteikę aktyvistai gali išprovokuoti smurtą didesniuose susibūrimuose.Kalbėdamas tūkstančiams rusų, susirinkusiems Raudonojoje aikštėje, p. Putinas savo kalboje Ukrainos neminėjo.Jis sakė miniai, kad gegužės 9 d., dar žinoma kaip Pergalės diena, buvo „sielvarto ir amžinos atminties diena“. Prezidentas taip pat pabrėžė, jog „geležinė sovietinių žmonių valia“ išsaugojo Europą nuo vergijos.„Tai šventė, kai triumfuoja milžiniška patriotizmo galia, kai visi esame tikri, ką reiškia būti ištikimu savo tėvynei ir kaip svarbu apginti jos interesus“, - vykstant kariniam paradui aiškino p. Putinas.Rusijos valstybinė televizija pranešė, kad šiemet vykęs karinis paradas yra didžiausias per pastaruosius 20 metų.


Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku