Kuria pasaulinę kavos gigantę

Publikuota: 2014-05-08
Atnaujinta 2015-06-01 13:18
svg svg
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Lietuvoje buvusį „Kraft Foods“ fabriką valdanti ir verslų restruktūrizaciją šiuo metu atliekanti JAV užkandžių gamintoja „Mondelez International“ sudarė sandorį su kavos ir arbatos milžine „DE Master Blenders 1753“. Sutarta įsteigti bendrą kavos kompaniją su daugiau nei 7 mlrd. USD metine apyvarta – tokiu būdu siekiama sukurti rimtą konkurentą pasaulinės rinkos lyderei "Nestle". Pokyčių nuošaly neliks ir Lietuvoje veikiančios „Mondelez International“ bendrovės.

Naujoji, kaip VŽ įvardijo „Mondelez International“ atstovai, verslo partnerystė „Jacobs Douwe Egberts“ sujungs šiuo metu antrą ir trečią pagal dydį pasaulyje kavos gamintojus. Planuojama, kad Nyderlanduose registruota kompanija iškart taps lydere 24 šalyse ir užims beveik dešimtadalį pasaulinės 81 mlrd. USD kavos rinkos.„Mondelez“ paskelbė, kad už sandorį gaus 5 mlrd. USD iš „DE Master Blenders 1753“ kontroliuojančios „Acorn Holdings“ ir valdys 49% naujos bendrovės akcijų. Likusi dalis atiteks „Acorn“.„Jacobs Douwe Egberts“ suvienys turtingą abiejų kompanijų istoriją, papildys viena kitos geografiją, garsių prekės ženklų portfelį ir inovatyvias technologijas“, – bendrame pranešime cituojamas Pierre‘as Laubies, „De Master Blenders 1753“ ir greičiausiai būsimas naujosios bendros kompanijos vykdomasis direktorius.„Jacobs Douwe Egberts“ priklausys tokie pirmaujantys prekės ženklai kaip „Tassimo“, „Jacobs“, „Carte Noire“, „Gevalia“, „Kenco“, „Milicano“, „Senseo“ ir „Dauwe Egberts“.Taip pat planuojama sujungti „De Master Blenders 1753“ kavos kapsulių „Senseo“ ir „Mondelez“ „Tassimo" prekės ženklus, taip siekiant nurungti populiariąsias "Nestle" "Nespresso" kapsules.„Susitarimas dėl kavos verslo partnerystės sukuria galimybę dar labiau sumažinti mūsų tiekimo grandinę ir per didelius kaštus“, – sakė Dave‘as Breartonas, „Mondelez International“ finansų vadovas. Pasak jo, naujasis sandoris, drauge su šiuo metu vykdoma ir 3,5 mlrd USD atsieisiančia kompanijos verslų restruktūrizacijos programa, ne tik leis sumažinti kaštus, bet ir paskatins maržų augimą.Pokyčiai Lietuvoje – per artimiausius mėnesius


„Naujoji kompanija nepradės veiklos iki  2015 m. antros pusės, kol nebus gautas vietos valdžios leidimas ir nebus pravestos konsultacijos vietose su darbuotojų atstovais.Konkretūs rezultatai atitinkamose rinkose, įskaitant ir Lietuvą, bus numatyti per artimiausius mėnesius bendradarbiaujant su naujos kompanijos vadovais ir bus pirmiausia suderinti su mūsų darbuotojais", – nedaugžodžiaudama VŽ teigia Nicola Gilchrist, „Mondelez International“ korporatyvinių reikalų direktorė Centrinei Europai.VŽ jau skelbė, kad visi iki tol „Kraft Foods” pavadinimu veikę fabrikai Centrinėje Europoje pernai balandį tapo „Mondelez Production“ ir įsiliejo į bendrą europinį tinklą. Kompanija skelbė, kad visiškai verslą pertvarkyti ruošiasi iki 2015 m. pradžios. Šiemet toliau vykdoma visoje Europoje veikiančių įmonių veiklos optimizacija.

Tikisi susikoncentruoti į užkandžius

Atskirdama kavos verslą, „Mondelez“ tikisi susikoncentruoti į užkandžius. Po sandorio su „De Master Blenders 1753“, „Oreo“, „Cadbury“ ir „Trident“ gaminančios bendrovės užkandžių verslas sudarys 85% apyvartos.

2013 m. „Mondelez“ iš kavos verslo gavo 3,9 mlrd. USD pajamų, „De Master Blenders 1753“ – 3,4 mlrd. USD.
Primename, kad „Mondelez“ suskilo į dvi dalis – užkandžių gamybos ir maisto prekybos JAV – 2012 m. skilus „Kraft Foods Inc.“

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku