GPM permokos: jau sugrąžinta 96 mln. Lt

Publikuota: 2014-05-08
Atnaujinta 2015-06-01 13:08
„Verslo žinios“

Šiemet pajamas deklaravo 1,6 mln. gyventojų. Jie į valstybės biudžetą sumokės apie 198 mln. Lt, o prašo sugrąžinti 212 mln. Lt gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permokos, rodo preliminarūs Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenys.

Šiais metais mokesčių mokėtojai jau yra pateikę apie 1,15 mln. GPM deklaracijų, daugiau kaip 69.000 turto deklaracijų bei 378.000 prašymų skirti paramą organizacijoms ir partijoms.„Dauguma gyventojų (95%) deklaracijas teikia elektroniniu būdu, naudodamiesi Elektroninio deklaravimo sistema (EDS), tačiau dalis mokesčių mokėtojų vis dar pildo popierines deklaracijas“, – teigia Stasė Aliukonytė–Šnirienė, VMI Paslaugų mokesčių mokėtojams departamento direktorė.Deklaracijas pateikti privalo valstybės ar savivaldybių įstaigų vadovai, jų pavaduotojai, padalinių vadovai ir jų pavaduotojai bei išvardintas pareigas einančių asmenų šeimų nariai. Kaip ir kasmet pajamas ir turtą privalo deklaruoti politikai, tarnautojai, valstybės įstaigų ir įmonių vadovai bei kiti asmenys, išvardyti Gyventojų turto deklaravimo įstatyme. Be to, pajamas turi deklaruoti individualią veiklą vykdę gyventojai, ūkininkai ir jų partneriai.Privalėję, bet laiku nepateikę deklaracijų gyventojai raginami nelaukti VMI pranešimų ir jas pateikti kuo skubiau, kadangi nuo deklaravimo ir sumokėjimo termino pabaigos, t.y. gegužės 2 d., už kiekvieną pradelstą dieną jiems  skaičiuojami delspinigiai – 0,03%.Tie gyventojai, kurie turėtų sumokėti pajamų mokestį, tačiau dėl finansinių sunkumų neišgali to padaryti, gali kreiptis į apskrities valstybinė mokesčių inspekciją ir tartis dėl mokestinės paskolos ar mokesčių atidėjimo. Gyventojai, norintys susigrąžinti GPM permoką, teikti ir tikslinti deklaracijas gali dar 5 metus. Pateiktų prašymų pervesti 2% paramą ir 1% paramą politinėms partijoms po gegužės 2 d. VMI nebepriima.270.000 mokesčių mokėtojams, teisingai užpildžiusiems GPM deklaracijas ir pateikusiems jas elektroniniu būdu, jau susigrąžinta daugiau kaip 96 mln. Lt GPM permokos.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku