Keičiamas Vilniaus oro uosto pavadinimas

Publikuota: 2014-05-07
Atnaujinta 2015-06-01 11:11
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
 

Ruošiantis sujungti tris Lietuvos oro uostos jau parengtos reorganizavimo sąlygos. Pagal jas,  Kauno ir Palangos oro uostai yra prijungiami prie valstybės įmonės (VĮ) Tarptautinis Vilniaus oro uostas, o šios pavadinimas bus keičiamas į VĮ Lietuvos oro uostai.

Po reorganizavimo tik Tarptautinis Vilniaus oro uostas veiklą toliau tęs kitu pavadinimu. Savo ruožtu likusių valstybės įmonių, Kauno aerouosto ir Palangos oro uosto, po reorganizavimo kaip atskirų įmonių nebeliks.Šių įmonių teisės ir pareigos pereis Vilniaus oro uostui, tačiau, pasak Susisiekimo ministerijos, tam tikrų funkcijų turės visi VĮ Lietuvos oro uostų filialai.„Formuojamas centralizuoto valdymo modelis, pagal kurį visi oro uostai bus vienos įmonės pavaldume, bet ir su tam tikromis funkcinėmis laisvėmis, susijusiomis su kasdienės veiklos organizavimu bei tam tikrais komerciniais tikslais“, - VŽ paaiškina  Arijandas Šliupas, susisiekimo viceministras.Pasak jo, nors oro uostai prijungiami prie dabartinio Vilniaus oro uosto, kuris bus atsakingas už visų trijų oro uostų valdymą, tačiau visi šie trys filialai tuo pačiu bus lygiaverčiai, kiekvienas jų sieks būti finansiškai stabilus.„Vilniaus oro uostas turės tokias pat funkcines filialo teises, kaip ir Kaunas ar Palanga“, - sako p. Šliupas.Skaičiuojama, kad reorganizavus oro uostus jų valdymo sąnaudos sumažės iki 10%. Be to, centralizuojamos ir viešųjų pirkimų, infrastruktūros vystymo funkcijos, projektų valdymas. Pasak p. Šliupo, tiesioginė vienkartinė sujungimo nauda pinigine išraiška viršys 1 mln. Lt.Jau parengtos oro uostų reorganizavimo sąlygos šiuo metu atiduotos viešam svarstymui. Jei esminių nesutarimų nekils, oro uostų pertvarka turėtų būti baigta iki liepos 1 dienos.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku