Lietuvos bankas siūlys spartesnius mokėjimus už mažesnę kainą

Publikuota: 2014-05-06
Atnaujinta 2015-06-01 11:10
Nuotrauka: Herkaus Milaševičiaus („Verslo žinios“)
 

Lietuvos bankas mokėjimų rinkos dalyviams siūlo įdiegti mokėjimo sistemą, kuri sukuria prielaidas spartinti mokėjimus ir mažinti jų įkainius klientams.

Įdiegus šią sistemą, jau nuo 2015 m. būtų teikiama nauja skubių mokėjimų paslauga. Iki 2016 m. sausio 1 d. būtų įdiegta europinius SEPA standartus atitinkanti mažmeninė mokėjimų sistema eurais, informuoja Lietuvos bankas.Sistemos dalyviams pritarus, jau nuo 2015 m. jiems būtų sudaryta galimybė tarpusavyje atlikti skubius mažmeninius mokėjimus taikant 0,10 euro įkainį. Nepritarus šiai iniciatyvai, analogiškos paslaugos nuo 2015 m. bankams taptų prieinamos už kelis kartus didesnę kainą.Jungtis prie Lietuvos banko sistemos pakviesti ne tik bankai, bet ir kredito unijos, mokėjimo ir elektroninių pinigų įstaigos.„Mūsų pasiūlymai ypač naudingi galutiniam vartotojui, kuris gautų geresnę paslaugos kokybę už mažesnę kainą. Tačiau sėkmė priklausys nuo dalyvaujančiųjų skaičiaus, todėl kviečiame visus bankus, kredito unijas, mokėjimo ir elektroninių pinigų įstaigas dalyvauti siūlomoje sistemoje ir taip sudaryti sąlygas savo klientams mokėjimus atlikti sparčiau ir pigiau“, – sako Marius Jurgilas, Lietuvos banko valdybos narys .Jis pabrėžia, kad Lietuvos banko siūlomas sprendimas didintų konkurenciją mokėjimų rinkoje ir sudarytų sąlygas mokėjimų sistemą plėtoti atsižvelgiant į Lietuvos rinkos poreikius.Teigiama, kad Lietuvos banko pasiūlyta elektroninių pervedimų sistema galės naudotis mokėjimo ir elektroninių pinigų įstaigos. Dabar dėl teisinių apribojimų šios įstaigos neturi tiesioginės prieigos prie mokėjimo sistemų ir yra priverstos naudotis bankų paslaugomis.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku