Išbandymai dainų konkursu

Jau kelias dienas dainininkė Vilija Matačiūnaitė gyvena šių metų Eurovizijos dainų konkurso sostinėje Kopenhagoje, intensyviai rengiasi kitą savaitę laukiančiam pasirodymui šimtamilijoninei auditorijai.
Pasak Martyno Tylos, Lietuvos atstovės šių metų Eurovizijoje prodiuserio, kartu su Vilija scenoje pasirodys trys pritariantys atlikėjai ir šokėjas, bus panaudotas vienas brangesnių specialiųjų efektų suspausto oro patranka, tokios lietuviai Eurovizijoje dar nė sykio nenaudojo.
Prodiuseris prieš kurį laiką yra minėjęs, kad sėkmingam lietuvės pasirodymui Eurovizijos scenoje prireiks ne tik gero pasirengimo, gerų idėjų, bet ir apie 100.000 Lt. Ar juos jau pavyko surinkti iš rėmėjų?
Praktiškai taip. Galutinis dalyvavimo Eurovizijoje biudžetas paaiškės tik konkursui pasibaigus, bet preliminariai skaičiuojam, kad į paminėtą sumą turėtume tilpti, ir ji surinkta, sakė p. Tyla.Ne tik dainuos, bet ir balsuos
Audrius Giržadas, LRT vyriausiasis prodiuseris ir Lietuvos delegacijos Eurovizijoje vadovas, VŽ pasakojo, kad Vilijai tenka ne tik intensyviai repetuoti savo dainos Attention tris minutes trunkantį pasirodymą konkurso publikai, bet ir dalinti interviu, dalyvauti spaudos konferencijose, dainuoti kituose Euroviziją lydinčiuose renginiuose.
Bene intensyviausia diena mūsų laukia ateinantį pirmadienį, gegužės 5 d., Vilija tądien turės pusvalandžio pasirodymą Kopenhagos centre įrengtame vadinamajame Eurovizijos kaimelyje, o vakare dainuos Euroklube susirinkusiems konkurso gerbėjams, teigė jis.
Kai kurios Eurovizijoje dalyvaujančios valstybės konkurso sostinėse kasmet organizuoja pristatomuosius vakarėlius. Atrodo, kad šiemet šios tradicijos nebebus stipriai laikomasi numatomas vos vienas kitas vakarėlis. Lietuva tokio nerengs.
Gegužės 6 d., vykstant pirmajam Eurovizijos pusfinaliui, Vilija ir visa ją lydinti delegacija jį stebės Lietuvos ambasadoje Danijoje. Pasak p. Giržado, sykiu tai bus gera proga atlikti pilietinę pareigą iš anksto balsuoti prezidento rinkimuose, nes grįžimas į Vilnių numatytas gegužės 11-osios vėlyvą vakarą, kai balsavimas bus pasibaigęs.Lažinasi atsargiai
Svarbiausias Vilijos Matačiūnaitės tikslas ketvirtadienį, gegužės 8 d., per antrąjį Eurovizijos pusfinalį įtikinti konkurso žiūrovus ir nacionalines komisijas, kad ji verta patekti į gegužės 10 d. vyksiantį finalą, kuriame dalyvaus 26 valstybių atstovai.
Lažybų organizatoriai, Eurovizijos gerbėjai ir ekspertai lietuvės galimybes vertina gana atsargiai. Kol kas lažybų kontorose dainos Attention šansai patekti į finalą vertinami 4560%. Panašiai buvo ir su pernykščiu Lietuvos atstovu Eurovizijoje Andriumi Pojaviu, tačiau jis į finalą vis dėlto pateko. Lietuvių prodiuseriai tikisi, kad tas pats laukia ir Vilijos.
Šiemet lažybininkai apskritai gana atsargiai spėja, kas iš 37 dalyvių galėtų laimėti 59-ąjį Eurovizijos dainų konkursą Kopenhagoje. Pernai dar likus kelioms savaitėms iki Eurovizijos pergalė buvo atiduota danams, užpernai švedams.
Šiemet matome labai stiprių dalyvių yra daug gerų baladžių ir greitesnio tempo dainų. Todėl labai sunku atspėti, kas laimės, kita vertus, dėl to dar įdomiau bus stebėti finalą ir balsavimą po jo, Kopenhagoje susirinkusiems žurnalistams sakė Jonas Ola Sandas, Euroviziją organizuojančios Europos transliuotojų sąjungos vykdomasis prodiuseris.
Tarp šių metų favoritų minimi armėnai, švedai, norvegai, britai, graikai. Neatmetama, kad nugalėtojas ar nugalėtoja gali būti ir labai netikėtas, kuris dabar nėra įvardijamas kaip vienas favoritų.
Lietuva, žinoma. O kokio kito atsakymo tikitės iš manęs, kai esu Lietuvos delegacijos vadovas? Jeigu netiki savo pergale, tai nėra ko važiuoti į konkursą, paklaustas, kas laimės Euroviziją, gudriai akį merkia p. Giržadas.Tiesioginiai nuostoliai 10 mln. EUR
Šių metų konkurso organizavimas kainuos iki 30 mln. EUR, pranešė pagrindinė jo rengėja Danijos visuomeninė televizija DR. Skaičiuojama, kad ne daugiau kaip 1516 mln. EUR iš šios sumos padengs parduoti bilietai ir Europos transliuotojų sąjunga iš dalyvaujančiųjų valstybių įmokų. Dar vienas kitas milijonas bus susigrąžintas iš parduotų suvenyrų ir įvairių prekių žiūrovams.
Visos likusios pajamos netiesioginės. Kopenhaga, matyt, uždirbs iš atvykusių keliolikos tūkstančių turistų. Miesto transportas, pramogų vietos, restoranai, parduotuvės, paslaugų sfera visi gaus savo dalį papildomų pajamų. Ir, žinoma, sumokės papildomų mokesčių į miesto ir valstybės biudžetus.
Tačiau tiesioginiai nuostoliai, skaičiuojama, sieks iki 10 mln. EUR. Nieko naujo visuose pastaruosiuose Eurovizijos konkursuose buvo analogiška padėtis nemenka dalis tiesioginių išlaidų būdavo padengiama tik per tam tikrą laiką, gavus netiesioginių pajamų.
Pernai Eurovizija Malmėje kainavo apie 22 mln. EUR, užpernai Baku net 40 mln. EUR, neskaitant dar šimto milijonų, išleistų vien naujos arenos statybai ir miesto infrastruktūrai gerinti.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti