Įdiegė „proto“ didžiausiam baltarusių vandens parkui

Publikuota: 2014-05-31
Atnaujinta 2015-06-01 12:55
Nuotrauka: Herkaus Milaševičiaus ("Verslo žinios")
„Verslo žinios“

Pastatę didžiausią šalyje vandens parką, baltarusiai į pagalbą pasitelkė lietuvių UAB „Fima“. Atliktų darbų vertė siekia kelias dešimtis milijonų litų.

Konkursą darbams atlikti, skelbtą baltarusių bendrovės „Akva park“, elektroninius inžinerinius sprendimus kurianti „Fima“ laimėjo pernai. Minske atidaryto vandens parko plotas apima daugiau nei 32.000 kvadratinių metrų, skaičiuojama, kad tai penktas pagal dydį vandens parkas Europoje.Kompanija įdiegė vaizdo stebėjimo, skendimo prevencijos, vandens parko informacinę ir valdymo sistemas. Darbus užsakovai prašė atlikti per 4 mėnesius, tad pasitelkti teko ne tik baltarusių inžinierius, bet ir 50 kvalifikuotų specialistų iš Lietuvos.„Tokių sprendimų diegimas paprastai užtrunka ilgiau, tad specialistai dirbo neskaičiuodami valandų“, – pažymi Dmitrijus Šadčenevas, „Fima“ vadovas plėtrai Baltarusijoje.Ribojami pasirašytos konfidencialumo sutarties, lietuviai neatskleidžia atliktų darbų vertės ar bendros projekto sąmatos sumos. Visgi „Fima“ atstovai pabrėžia, kad tai didžiausias bendrovės vykdytas projektas kaimyninėje šalyje. Lietuviai įsipareigojo dar dvejus metus po vandens parko atidarymo atlikti garantinę inžinerinių sistemų priežiūrą.

Pasitelkė partnerius

Daliai darbų atlikti „Fima“ pasitelkė partnerius iš Lietuvos – UAB „nSoft“ specialistus. Bendrovė baltarusių vandens parke įdiegė valdymo sistemą, kuri apima visus klientų buvimo vandens parke etapus – pradedant bilieto ar abonemento pardavimu ir identifikacijos žetono klientui priskyrimu, baigiant kliento susimokėjimu už paslaugas išeinant. „nSoft“ skaičiuoja, kad bendrovės atliekamų darbų vertė – 7 mln. Lt. „Vandens parko dydį galima įvertinti spintelių skaičiumi – čia jų yra 3.000“, – projekto apimtį vertina Lukas Radvilavičius, UAB „nSoft“ direktorius.Vandens parko valdytojai skelbia, kad vienu metu gali aptarnauti 2.000 lankytojų, skaičiuojama, kad vasarą per dieną parke turėtų apsilankyti apie 8.000, žiemą – apie 7.000 pramogautojų. Dirbs su baseinaisTokį patį IT sprendimą „nSoft“ diegia ir kiek mažesniame, taip pat Minske statomame vandens parke. Ten, sako p. Radvilavičius, darbai vyksta mažesne apimtimi ir kiek lėčiau. IT kompanijos vadovas neatmeta galimybės dirbti kaimyninėje šalyje ir toliau.„Šalis gerokai didesnė, į sportą jie investuoja, tikimės daugiau panašių projektų, – lūkesčiais dalijasi „nSoft“ direktorius. – Rengiamės dirbti tame pačiame segmente – su baseinais.“Ponas Radvilavičius pasakoja, kad antrus metus iš eilės „nSoft“ jaučia gerą augimą, to paties tikimasi ir šiemet. „Verslo žinios“ anksčiau rašė, kad bendrovė šiais metais apyvartą rengiasi didinti 3 kartus – iki 8 mln. Lt.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku