Analitikai svaro šuolį vertina atsargiai

Didžiosios Britanijos svaras sterlingų JAV dolerio atžvilgiu nuo praeitų metų žemumų jau yra pakilęs apie 13% ir vis daugiau investuotojų siekia uždirbti iš jo brangimo. Tačiau analitikai į Britanijos valiutos šuolį žiūri atsargiai ir prognozuoja jos nuvertėjimą.
Alternatyvaus investavimo fondai (angl. hedge funds) ir kiti stambūs investuotojai praeitą savaitę buvo sudarę 47.800 daugiau sandorių, kuriais siekiama uždirbti iš Didžiosios Britanijos svaro sterlingų (GBP) brangimo, nei tokių sandorių, kuriais siekiama pasipelnyti iš valiutos silpnėjimo, naujienų agentūra Bloomberg skelbia Jungtinių Valstijų žaliavų ateities sandorių prekybos komisijos duomenis. Analitikai dabartinę rinkos situaciją tapatina su 2011-aisiais, kai rinkoje taip pat vyravo itin teigiamas investuotojų požiūris į GBP. Tuomet GBP per 5 mėnesius pagrindinių pasaulio valiutų atžvilgiu nuvertėjo maždaug 7%, rodo Bloomberg valiutų indeksai.Dabar, kai tiek investuotojų laukia GBP brangimo, rinkos situaciją vertiname labai atsargiai. Nuo šiol bulių (investuotojų, tikinčių tam tikros finansinės priemonės brangimu, VŽ) skaičius rinkoje gali tik mažėti, Bloomberg komentuoja Ianas Stannardas, banko Morgan Stanley Europos valiutų strategijos padalinio vadovas.Už GBP valiutų rinkoje pirmadienį 12 val. Lietuvos laiku buvo mokama apie 1,685 USD ir 1,214 EUR, atitinkamai 1,75% ir 0,9% daugiau nei metų pradžioje. Nuo praeitų metų žemumų Britanijos valiuta USD atžvilgiu yra pabrangusi daugiau nei 13%, o euro atžvilgiu atitinkamai apie 6%.
Silpnės
Valiutų rinkos analitikai, priešingai nei rinkos dalyviai, optimistinėmis prognozėmis Britanijos valiutai nesisvaido. Bloomberg apklausiami analitikai prognozuoja, kad metų pabaigoje GBP vertė sumažės beveik 3%, iki 1,63 USD. Didžiausio valiutų prekybininko Deutsche Bank analitikų prognozėmis, GBP nuosmukis metų pabaigoje USD atžvilgiu bus dar didesnis ir GBP kaina rinkoje gali pasiekti 1,55 USD.Ekonomistų nuomone, Britanijos valiutai stiprėti greičiausiai nepadės ir šalies centrinio banko politika. Nors yra didelė tikimybė, kad antradienį skelbiami makroekonominiai duomenys parodys Jungtinės Karalystės ekonomikos stiprėjimą 5-ą ketvirtį iš eilės, šalies centrinio banko vadovas Markas Carney apie galimybę pradėti kelti bazines palūkanas kalba atsargiau nei anksčiau. Iš pradžių buvo svarstoma, kad palūkanos gali būti pradėtos didinti tuomet, kai nedarbo lygis šalyje nukris žemiau nei 7%. Tačiau vasarį, nedarbo lygiui nusiritus iki 6,9%, šalies centrinio banko vadovas daugiau dėmesio skyrė kalboms apie ekonomikos augimo skatinimą ir pabrėžė, kad palūkanų didinimas bus laipsniškas ir ribotas.Taip pat, analitikų nuomone, GBP stiprėti USD atžvilgiu nepadės ir didžiausias per pastaruosius 6 dešimtmečius Didžiosios Britanijos einamosios sąskaitos deficitas.Rinkos dalyviai per daug optimistiškai vertino tikimybę, kad Anglijos centrinis bankas taps pirmuoju iš didžiųjų valstybių bankų, pradėsiančių kelti bazines palūkanas. GBP artimiausio periodo perspektyvos vis dar išlieka teigiamos, tačiau ilguoju laikotarpiu nepalankios, Bloomberg teigia Brianas Daingerfieldas, RBS banko valiutų strategas.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti