Rusijos krizės transporto bendrovių rezultatuose nematyti

Publikuota: 2014-05-28
Atnaujinta 2015-06-01 13:04
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
 

Transporto įmonių pardavimo pajamos 2014 m. pirmąjį ketvirtį sudarė 5,9 mlrd. Lt (2013 m. I ketv. – 5,6 mlrd. Lt) ir, palyginti su praėjusių metų pirmuoju ketvirčiu, padidėjo 6,7%.  Daugiausia augo oro transporto bei sandėliavimo ir transportui būdingų paslaugų įmonių pardavimo pajamos – atitinkamai 33,7% ir 7,3%.

Pašto ir pasiuntinių (kurjerių) įmonių pardavimo pajamos padidėjo 9,6% ir sudarė 94,5 mln. Lt (2013 m. I ketv. – 86,2 mln. Lt).„Transporto sektorius išaugo nepaisant ženkliai sumažėjusios „Orlen Lietuva“ gamybos ir naftos produktų transportavimo. Taip pat krizė Rusijoje kol kas  nepadarė žymesnio neigiamo poveikio transporto sektoriui. O tai rodo, kad bent jau pirmą ketvirtį Lietuvos verslininkai išlaikė savo pozicijas šioje rinkoje.Tačiau apie Rusijos poveikį dar anksti daryti išvadas – pirmojo ketvirčio statistika dar ne visai reprezentuoja esamą situaciją, žinant, kad konfliktas su Ukraina įsiliepsnojo vasario mėn. pabaigoje, o tikėtinas poveikis Lietuvos verslininkus gali paveikti su tam tikru vėlavimu“, – rezultatus vertina Donatas Brazdžius, DNB banko vyresnysis analitikas.Vežėjų asociacijos „Linava“ duomenimis, Rytų kryptimi juda apie 70% visų kelių transportu gabenamų Lietuvos bendrovių krovinių. „Linavos“ asociacija jungia apie 1.000 bendrovių, kurių automobilių parkas siekia daugiau kaip 20.000. Asociacijos atstovo skaičiavimais, 650 įmonių, kurių automobilių parkas yra daugiau kaip 13.000, specializuojasi krovinių gabenimu į NVS šalis.Per 2014 m. pirmąjį ketvirtį paslaugų įmonių pardavimo pajamos išaugo 5,1% ir sudarė 5,9 mlrd. Lt (2013 m. I ketv. – 5,7 mlrd. Lt). Labiausiai didėjo veterinarinės veiklos įmonių pajamos – 43,4%, kino filmų, vaizdo filmų ir televizijos programų gamybos, garso įrašymo ir muzikos įrašų leidybos – 42,4%, administracinės veiklos, įstaigų ir kitų verslo įmonių aptarnavimo – 35,9%, reklamos ir rinkos tyrimo – 16,4%, pagrindinių buveinių ir konsultacinės valdymo įmonių – 15,8%.„Kitų paslaugų sektoriaus augimas patvirtina, kad vidaus paklausa Lietuvoje stiprėja ir tas padeda į šalies vidų orientuotam paslaugų sektoriui“, – dėsto p. Brazdžius.Tačiau kai kurių paslaugų įmonių pajamos šių metų pirmąjį ketvirtį, palyginti su 2013 m. pirmuoju ketvirčiu, sumažėjo: leidybinės veiklos – 16,3%, įdarbinimo – 8,9%, nuomos ir išperkamosios nuomos – 8,2%, teisinės ir apskaitos veiklos – 6,6%, telekomunikacijų – 4,3%.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku