Briuselyje ir Frankfurte jau rašomi leidimai Lietuvai įsivesti eurą

Publikuota: 2014-05-28
Atnaujinta 2015-06-01 11:28
Nuotrauka: Algimanto Kalvaičio („Verslo žinios“)
 

Po savaitės Europos Komisija (EK) ir Europos centrinis bankas (ECB) turėtų rekomenduoti priimti Lietuvą į euro zoną nuo 2015 m.

Į preliminarią kito trečiadienio, birželio 4 d., EK posėdžio darbotvarkę yra įrašytas ir klausimas dėl įvertinimo, kaip euro neturinčios Europos Sąjungos valstybės vykdo Konvergencijos programą. Tą pačią dieną analogišką įvertinimą pateiks ir ECB vadovybė.Konvergencijos programa apima visas ES valstybes, neturinčias euro, išskyrus Daniją ir Didžiąją Britaniją. Programoje numatyta, kad šios valstybės reguliariai, paprastai kas dvejus metus, yra įvertinamos, ar jų ekonominė ir finansinė padėtis atitinka bendrosios ES valiutos įvedimo reikalavimus.Giedrius Sudikas, EK atstovybės Lietuvoje atstovas spaudai, VŽ pranešė, kad šių metų Konvergencijos programos vykdymo įvertinimas apims aštuonias valstybes – Bulgariją, Čekiją, Kroatiiją, Lietuvą, Lenkiją, Rumuniją, Švediją ir Vengriją. „EK jau yra pranešusi, kad šįkart raporte apie Konvergencijos programos vykdymą bus išskirta Lietuva, pareiškusi norą eurą įsivesti nuo 2015 m. sausio 1 d. – numatoma pateikti oficialią išvadą, ar ji atitinka euro įvedimo kriterijus“, – teigė p. Sudikas.EK posėdžiauja Briuselyje. Tą pačią dieną Frankfurte prie Maino turėtų būti paskelbta ir ECB valdybos išvada, ar Lietuvai leidžiama nuo kitų metų įsivesti eurą.Jau prieš kelias savaites paskelbta, kad Lietuva atitinka visus pagrindinius kriterijus, keliamus valstybei, norinčiai įsivesti eurą – infliacijos lygio, viešųjų finansų deficito, valstybės skolos ir palūkanų normos. Todėl EK ir ECB posėdžiams kitą savaitę turėtų būti teikiama teigiama išvada dėl leidimo Lietuvai įstoti į euro zoną nuo 2015 m.Apie EK priimtą formalų sprendimą kitą savaitę turėtų informuoti Olli Rehnas, EK viceprezidentas ir eurokomisaras, atsakingas už eurą.Lietuvos banke ir Vyriausybėje VŽ buvo informuota, kad į posėdžius Briuselyje ir Frankfurte Lietuvos aukščiausieji pareigūnai nevyks. Jie žinių lauks ir jas komentuos Vilniuje.Po to, kai kitą savaitę bus priimti EK ir ECB sprendimai, dėl Lietuvos pakvietimo į euro zoną formalius sprendimus iki š.m. liepos pabaigos dar turėtų priimti Europos Parlamentas, ES Vadovų taryba ir ES ministrų taryba.Lietuva taps 19-ąją euro zonos nare.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku