Teismas išteisino „Achemos“ protegavimu kaltintus Vyriausybės pareigūnus

Publikuota: 2014-05-27
Atnaujinta 2015-06-01 12:52
 

Teismas galutinai išteisino buvusios Vyriausybės pareigūnus Anicetą Ignotą ir Neringą Pažūsienę, kurie kaltinti trąšų gamintojos „Achemos“ protegavimu, steigiant bendrą su valstybe įmonę Gamtinių dujų terminalas, dėl ko valstybė esą patyrė didelių nuostolių, naujienų agentūrą BNS cituoja portalas DELFI.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas antradienį panaikino 2013 m. spalio 12 d. Vilniaus apygardos teismo nutartį, kuria buvę pareigūnai pripažinti piktnaudžiavę tarnybine padėtimi ir jiems skirta po 13.000 Lt baudų.VŽ primena, kad p. Pažūsienė buvo kaltinama tuo, kad žinodama, jog AB „Achema“ yra suinteresuota ir aktyviais veiksmais per kuo trumpiausią terminą bandė kartu su Vyriausybe įsteigti UAB „Gamtinių dujų terminalas“ siekė jai padėti kuo greičiau tai padaryti.Pasinaudodama užimamomis pareigomis, p. Pažūsienė patarė Ūkio ministerijos sekretoriui p. Ignotui bendrovę steigti su 100.000 Lt įstatiniu kapitalu ir parinkti privatų investuotoją ne konkurso, o apklausos būdu. Ponui Ignotui tam pritarus, buvo surašytas tarnybinis pranešimas, adresuotas Ūkio ministerijos valstybės sekretoriui Gediminui Miškiniui, kad pirkimas bus vykdomas apklausos būdu pagal supaprastintų viešųjų pirkimų taisykles.Tuo metu p. Ignotas buvo kaltinamas tuo, kad būdamas valstybės tarnautojas neteisėtai protegavo AB „Achema“ kaip vienintelį privatų investuotoją.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku