Kaune ir Kėdainiuose prasideda atliekų tvarkymo centrų statybos

Publikuota: 2014-05-27
Atnaujinta 2015-06-01 13:14
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
 

Kauno ir Kėdainių atliekų rūšiavimo centrų statybos, kainuosiančios 119 mln. Lt., pradedamos šį penktadienį ir bus pabaigtos iki 2015 m. rugsėjo, VŽ teigia Kęstutis Balčiūnas, VšĮ „Kauno regiono atliekų tvarkymo centro“ (Kauno RATC) direktorius.

Kauno RATC pernai gruodį pasirašė rangos sutartį dėl dviejų komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros objektų projektavimo ir statybos Kaune ir Kėdainiuose su jungtinės veiklos pagrindu veikiančia ūkio subjektų grupe - konsorciumu „RTS“ (pagrindinis partneris UAB „RTS Infra construction“, partneriai - Estijos kapitalo „AS Ehitusfirma Rand ja Tuulberg filialas“ ir UAB „Autokausta“).Projekto sąmata siekia 119 mln. Lt. 18 mln. Lt iš šios sumos skirs užsakovas Kauno RATC, o likusios lėšos – ES parama.Nurodoma, jog Kaune, Ateities pl., pastačius 15.000 kv. m ploto atliekų rūšiavimo gamyklą visos Kauno mieste, Jonavos, Kaišiadorių, Raseinių ir Kauno rajonuose surinktos mišrios komunalinės atliekos bus tvarkomos šiame centre. Jo metinis galingumas sieks iki 220.000 tonų.Kėdainių rajone susidarančios mišrios komunalinės atliekos bus tvarkomos mechaninio atskyrimo ir rūšiavimo įrenginiuose Zabieliškio sąvartyne, kurių galingumas sieks iki 20.000 tonų atliekų per metus.Šiuose centruose Kaune ir Kėdainiuose iš surinktų komunalinių atliekų atskirtos antrinės žaliavos bus nukreiptos perdirbti ar kitaip panaudoti, o biologiškai skaidžios atliekos bus kompostuojamos. Gautas techninis kompostas galės būti panaudojamas sąvartynams perdengti, karjerams rekultivuoti, užterštoms teritorijoms tvarkyti, kelių sankasoms įrengti.Įgyvendinant atliekų rūšiavimo projektus Kaune ir Kėdainiuose, siekiama užtikrinti, kad būtų perdirbama ir kitaip panaudojama ne mažiau kaip 50% visų Kauno regiono teritorijoje susidarančių komunalinių atliekų.Atliekų rūšiavimo centrų projektų vystymą Lietuvoje lydėjo skandalai: buvo iškilusi grėsmė prarasti ES paramos lėšas, nes strigo viešųjų pirkimų konkursai, jų rezultatai buvo skundžiami teismui, todėl statybų pradžios terminai vis nusikeldavo. Tačiau pavyko neprarasti ES lėšų ir projektų vykdymas pajudėjo.Kaip skelbė VŽ, pirmieji šalyje mechaninio rūšiavimo įrenginiai dar šią vasarą turėtų pradėti veikti Alytaus regioniniame sąvartyne, šio projekto sąmata siekia 50 mln. Lt. Alytuje šis atliekų rūšiavimo centras pradėtas statyti 2012 m. pabaigoje. Numatyta įrenginių eksploatacijos pradžia – šių metų lapkritis, jų paleidimo ir derinimo darbus numatyta pradėti vasaros pabaigoje. Spalį planuojama pradėti bandomuosius rūšiavimus.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku