Tyrimas: Europos ekonomika – gyvybiškai svarbi JAV kompanijoms

Publikuota: 2014-05-26
Atnaujinta 2015-06-01 13:02
 

Nepaisant spartaus besivystančių šalių augimo ir ištikusios ekonominės krizės, Europa išlieka pelningiausias ir palankiausią verslo aplinką siūlantis regionas Amerikos verslo plėtrai, rodo Transatlantinių santykių centro atliktas tyrimas.

Pasak Josepho Quinlano, šio centro mokslo draugijos nario, krizė paskatino Europinio masto struktūrines reformas, kurios ilgalaikėje perspektyvoje leis Europai dar labiau sustiprėti, o Europos Sąjungos ekonomikai išlikti vienai iš lyderiaujančių pasaulyje.„Tyrimo rezultatai atskleidžia, kad nepaisant Europos ekonominių sunkumų, regiono generuojamos pajamos 2013 metais sudarė apie pusę visų JAV iš užsienio gautų pajamų, o tai maždaug dvigubai daugiau už Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono teikiamas pajamas. Be to, šiuo metu Europa sudaro apie 30% viso pasaulio asmeninio vartojimo. Visa tai puikiai iliustruoja Europos nenuginčijamą svarbą Amerikos įmonėms, norinčioms užsitikrinti stabilią plėtrą“, - teigiama Amerikos prekybos rūmu pranešime.

Kas domina amerikiečius

2013 metais bendros JAV investicijos Europoje siekė beveik 6,9 trln. Lt., o sukurtų darbo vietų skaičius viršijo 4,2 mln.Pasak Amerikos prekybos rūmų, vien Lietuvoje praėjusiais matais Jungtinių Amerikos valstijų investicijos siekė 436,28 mln. Lt., o tarp į Lietuvą investuoti nusprendusių JAV įmonių yra tokie garsūs vardai, kaip žemės ūkio technikos gamintoja „Kinze Manufacturing“ ir JAV sveikatos apsaugos technologijų įmonė „Intermedix Corporation”.„Šias įmones patraukė išsilavinę darbuotojai, turintys geras užsienio kalbų žinias, bei patraukli geografinė vieta. Šiuo metu patraukliausi sektoriai amerikiečiams Lietuvoje išlieka energetika, transportas, inovacijos ir sveikatos sektorius“, - dėstoma pranešime.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku