Skelbia EP rinkimų rezultatus – trys partijos barjero neįveikė

Publikuota: 2014-05-25
Atnaujinta 2015-06-01 10:46
svg svg
 

Vyriausioji rinkimų komisija suskaičiavo, ką Lietuvos rinkėjai norėtų matyti Europos Parlamente.

Po du mandatus gauna Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, socialdemokratai, Tvarkos ir teisingumo partija bei Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis.

Gauti balsai:

  • Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai - 17,39% (2)
  • Lietuvos socialdemokratų partija - 17,27% (2)

  • Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis - 16,52% (2)
  • Partija Tvarka ir teisingumas - 14,27%  (2)
  • Darbo partija - 12,83% (1)
  • Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicija „Valdemaro Tomaševskio blokas“ - 8,06% (1)
  • Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga - 6,62% (1)
  • Lietuvos žaliųjų partija - 3,55% (0)
  • Tautininkų sąjunga - 1,99% (0)
  • Liberalų ir centro sąjunga - 1,49% (0)
Pagal dabartinius duomenis, rinkėjai iš socialdemokratų į pirmas gretas išreitingavo Viliją Blinkevičiūtę ir Zigmantą Balčytį. Socialdemokratai iki šiol skelbė tikintys, kad gaus 4 europarlamentarų mandatus.„Matysime galbūt ir daugiau siurprizų, jei ir toliau liks dabartinis santykis. Teks konstatuoti, kad socialdemokratams šie rinkimai nebuvo sėkmingi“, – rezultatus komentuoja politologas Vladimiras Laučius, kurio nuomone, p. Blinkevičiūtė galbūt galėjo geriau pasirodyti ir prezidento rinkimuose nei p. Balčytis.Konservatorių partijos kandidatus reitingavę rinkėjai daugiausia balsų skyrė Gabrieliui Landsbergiui ir Algirdui Saudargui. Vis dar pirminiais duomenimis, p. Saudargas aplenkė antroje vietoje ilgą laiką buvusią Laimą Andrikienę. Antroje sąrašo vietoje buvusi europarlamentarė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė liko 4.Tuo metu Tvarkos ir teisingumo sąraše pirmauja Rolandas Paksas ir Valentinas Mazuronis. Suskaičiavus balsus iš daugiau apylinkių, paaiškėjo, jog Liberalų sąjūdis aplenkė Darbo partiją ir gavo du mandatus. Šios partijos sąraše, rinkėjų valia, politikos naujokas Antanas Guoga išstūmė buvusį švietimo ministrą Gintarą Steponavičių. Rinkėjų pasitikėjimo taip pat sulaukė ir Petras Auštrevičius.Iš Darbo partijos sąrašo rinkėjai daugiausia balsų skyrė Viktorui Uspaskichui.Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos gauti balsai taip pat garantuoja vieną mandatą, kuris atitenka partijos lyderiui Ramūnui Karbauskiui. Buvusiam kandidatui į prezidentus Broniui Ropei reikšmingo šuolio padaryti nepavyko.O Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicijos „Valdemaro Tomaševskio blokas“ mandatas atitenka Valdemarui Tomaševskiui.Lietuvos žaliųjų partija, Tautininkų sąjunga ir Liberalų ir centro sąjunga rinkimų barjero neįveikė.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku