Lietuvos jūrų teritorijoje užfiksuoti Rusijos kariniai laivai ir orlaiviai

Publikuota: 2014-05-26
Atnaujinta 2015-06-01 13:14
Nuotrauka: KAM
 

Pirmadienį, tarp 10 iki 11 val. ryto, Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos radijo ryšiu gavo pranešimus apie Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje Baltijos jūroje esančius Rusijos laivus. Pranešta, kad dėl Rusijos vykdomų raketinių pratybų jūroje šie laivai nurodo keisti kursą Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje esantiems civiliniams laivams, skelbia Krašto apsaugos ministerija.

Pasak Juozo Oleko, krašto apsaugos ministro, nors suprantama, kad pratybas organizuojanti šalis turi užtikrinti laivybos saugumą, tačiau kartu kelia susirūpinimą tai, kad pastaruoju metu Rusija rengia karines pratybas, į kurių saugumo zoną patenka Lietuvos išskirtinės ekonominės zonos teritorijos.Reaguojant į pranešimus, išsiųstas budintis Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivas „Aukštaitis“ P14, kuris identifikavo Rusijos Baltijos karinio laivyno „Stereguchij“ klasės karinę korvetę ir laivą, skirtą kovai su povandeniniais laivais. Taip pat buvo išsiųstas Karinių oro pajėgų budintis sraigtasparnis Mi-8, kurio įgula laivus nufotografavo iš oro.Karinė korvetė iš Lietuvos ekonominės zonos išplaukė apie 14 val., kitas laivas apie –15 val.Apie 13 val. radiolokacinėmis priemonėmis virš Lietuvos išskirtinės ekonominės zonos taip pat buvo užfiksuoti du Rusijos kariniai orlaiviai SU-24 ir vienas SU-27. Todėl buvo pakelti du Estijos Amari aviacijos bazėje budintys Danijos karinių oro pajėgų naikintuvai F-16, kurie šuo metu sustiprina NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse.Tai jau antras toks incidentas šiais metais, kai dėl Rusijos vykdomų karinių pratybų trukdomas civilinių laivų eismas Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje.Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje nedraudžiama plaukti užsienio šalių laivams, tai pat ir kariniams, tačiau jie privalo deramai atsižvelgti į pakrantės valstybės teises ir pareigas ir nevaržyti išimtinių pakrantės valstybės teisių išskirtinėje ekonominėje zonoje.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku