„Teo“ ir „Omnitel“ jungtuvių kol kas nebus

Publikuota: 2014-05-25
Atnaujinta 2015-06-01 10:59
svg svg
Nuotrauka: Casper Hedberg („Bloomberg“)
„Verslo žinios“

Johanas Dennelindas, metus Švedijos telekomunikacijų milžinei „TeliaSonera“ vadovaujantis jos prezidentas ir generalinis direktorius, šią savaitę buvo atvykęs į Vilnių. Per trumpą vizitą jis susitiko su „Teo“ ir „Omnitel“ vadovų komandomis. „Verslo žinioms“ jis papasakojo apie finansinius bei kitus grupės tikslus ir prasitarė, kad nuo šiol „Teo“ ir „Omnitel“ bendradarbiaus gerokai artimiau.

– Mūsų žiniomis, susiruošėte aplankyti visas grupės įmones. Norite žinoti pulsą ir susipažinti su vietos vadovais ar turite konkretesnių tikslų?

– Pirmiausia noriu pabrėžti, kad peržiūrime „TeliaSonera“ grupės strategiją, todėl laukiame teigiamų permainų daugelyje rinkų. Taip pat čia. Lietuvoje turime dvi bendroves. Abi jos savo srityje yra stiprios, tačiau nė viena nėra atskleidusi viso savo potencialo. Mūsų tikslas – kad tai įvyktų iki 2018 m. Susitikimai su abiejų įmonių vadovų komandomis labai padrąsino. Klientų atsiliepimai apie įmones yra pozityvesni nei praeityje.

– Ką reiškia „visas potencialas“?

– Gebėjimas konkuruoti ir maksimali galima rinkos dalis. Daugelyje šalių mes praradome rinkos dalį. O tai reiškia, kad neišnaudojame viso potencialo ir kažką darome negerai. Dabar manome, kad vietos vadovams reikėtų perleisti daugiau atsakomybės, kad jie galėtų priimti sprendimus konkrečiose rinkose, konkuruoti ir investuoti į augimą ir taupymą. Taip pat manome, kad neverta siekti trumpalaikės naudos. Sieksime vidutinės trukmės tikslų. Taip galime panaudoti visą savo potencialą. Tai jau matau „Omnitel“, bent jau kalbant apie klientų pasitenkinimą. Trumpai tariant, norime geriau suprasti šalis, kuriose dirbame. Vėliau iš kiekvienos šalies į kitas eksportuosime gerąją patirtį ir parodysime blogąją. Per pastaruosius du ketvirčius pačioje „TeliaSonera“ nuveikta daug svarbių darbų – pasikeitė vadovybė, organizacinė struktūra, veiklos modelis ir strategija. Tikiuosi, kad didžiausios permainos jau yra praeityje. Tačiau kiekviena mūsų įmonė kiekvienoje rinkoje dar turi susidoroti ir su savo permainomis.

– Kaip vertinate naujos „Omnitel“ vadovų komandos darbą, ar esate patenkintas rezultatais, ar jau matote permainų, kurių siekiant vadovu buvo paskirtas Danas Strombergas?

– Ne, šiuo metu rezultatais nesu patenkintas, bet džiugina teigiamas poslinkis, kurį matome įmonėje. Nauja vadovų komanda daro tinkamus žingsnius. Tikiu, kad dabar jie įsiklauso į klientų pageidavimus. Tai pradinis taškas, nuo kurio galime atsispirti gerindami ir įmonės rezultatus.Vis dar sunkiai sekasi auginti verslą, „Omnitel“ užimamą rinkos dalį. Tiesą pasakius, verslo apimtį čia net mažiname. Iš dalies tai vyksta dėl tam tikrų rinkos reguliavimo subtilybių, tačiau didžiąja dalimi tai lemia klientų elgesio pokyčiai, į kuriuos nespėjame pakankamai greitai reaguoti ir prisitaikyti.Esu įsitikinęs, kad „Omnitel“ gali pasiekti kur kas geresnių rezultatų. Bet tam reikia laiko ir kantrybės. Reikia įvertinti ir suprasti, kas praeityje buvo gerai, o kas – blogai, ir gerus dalykus įtvirtinti, o blogus palikti praeityje.Šiuo atveju reikia įsiklausyti į klientų pageidavimus ir būti kiek kuklesniems. Dėl technologinių dalykų viskas gerai, 4G tinklas didėja diena iš dienos, o jūsų LTE ryšio sparta ir patirtis yra nuostabi.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

– Minėjote, kad persvarstote „TeliaSonera“ grupės strategiją visose šalyse. Kokia ji bus Lietuvoje ir Baltijos šalyse?

– Pirmas dalykas, kuriuo tikime, yra technologijos – geriausias ryšys, interneto prieiga, plačiausias tinklas ir didžiausia sparta. Patikėkite, tinklo ir ryšio kokybė bei interneto sparta yra labai svarbu. Daugelyje rinkų vartotojai šiuos dalykus įvardija kaip svarbiausius.Antras dalykas yra paslaugos. Vartotojai nori daugiau paslaugų, bet kartu ir paprastumo, kad būtų lengva tomis paslaugomis naudotis. Tai žmonėms ir suteiksime. Šis procesas, beje, jau pradėtas. Pavyzdžiui, Lietuvoje praėjusią savaitę pristatėme įrenginių bendradarbiavimo (angl. macine to macine arba M2M) savitarnos platformą verslui.Taip pat privalome pakeisti kai kurių įmonių iš praeities paveldėtus veiklos modelius bei mechanizmus ir pakeisti juos lanksčiu ir vikriu darbo stiliumi. Į šiuos tris dalykus koncentruojamės visoje grupėje. Tai galioja ir Lietuvoje veikiančioms įmonėms.Taip pat ieškome naujų su dabartiniu verslu susijusių nišų investicijoms, kurios leistų mums didinti bazines pajamas. Pavyzdžiui, praėjusią savaitę pranešėme apie investiciją į ausinių ir kitų muzikos aksesuarų gamintoją „Sound Industrines“. Sėkminga pavadinčiau ir mūsų partnerystę su „Spotify“.Kalbant bendrai, šiuo metu turime nusistatę tris svarbias sritis: finansinės paslaugos partneriams ir klientams bei televizijos ir M2M segmentai. (Televizijos segmentas apima ir tokias paslaugas kaip „Netflix“ – VŽ).Aišku, ne visose rinkose galima šiuos tikslus įgyvendinti. Pavyzdžiui, Norvegijoje ir Ispanijoje kol kas turime tik mobiliojo ryšio verslus, bet tai keisis. Tačiau čia galime pasiūlyti kur kas platesnį paslaugų spektrą. Ir jų daugės įmonėms bendradarbiaujant. Manau, netrukus pamatysite „Omnitel“ ir „Teo“ partnerystės vaisių.

– Lietuvoje daug kalbama, kad „Omnitel“ ir „Teo“ gali būti sujungtos. Tai tiesa?

– Toks pasiūlymas šiuo metu neguli ant mano stalo.

– Bet minėjote, kad bus tikrai bendradarbiaujama. Tad kaip ši partnerystė atrodys, gal galime tikėtis bendrų paslaugų paketų: tarkime, interneto, mobiliojo ryšio ir televizijos paketo iš vienų rankų?

Jūs įvardijote mano svajonę. Tačiau čia yra daug kintamųjų. Danas ir Kęstas nuolatos ieško, ką geriau galėtų padaryti klientams. Jiems pavesta rasti geriausių bendradarbiavimo būdų. Sprendimai, aišku, bus priimami aukštesniu lygiu, per Europos regiono vadovą Robertą Anderssoną.Sujungimo galimybės neatmetame, tačiau galimų ateities verslo veiklų mes neaptarinėjame, jei tai nepatvirtinta. Diskusijos apie mūsų įmonių susiliejimą arba bendradarbiavimą vyksta ne vienoje šalyje. Aš visur sakau tą patį: pradėkime nuo kliento ir jo požiūrio. Ką abi įmonės kartu ar atskirai gali padaryti, kad klientams būtų geriau ir patogiau. Vėliau pamatysime, kur tai nuves abi įmones.

– Lietuvoje taip pat kalbama, kad „TeliaSonera“ ruošiasi išpirkti „Teo“ akcijas ir patraukti įmonę iš biržos. Ar tai tiesa?

– Šiuo metu ne. Svarstėme tokias galimybes. Visada ieškome, kaip sustiprinti savo poziciją, tai darysime ir ateityje. Tačiau dabar akcijų išpirkimo variantas nesvarstomas.

– Ar „TeliaSonera“ įmonės ir kitose šalyse taip aršiai konkuruoja su „Tele2“ grupe, ar tokia situacija yra tik Lietuvoje?

– Tik Lietuvoje. Kitose rinkose šios grupės įmonės neužima itin tvirtų pozicijų, paprastai „Tele2“ yra trečias dalyvis arba turi dar mažesnę rinkos dalį. Tik čia jie labai stiprūs ir reikšmingi. Turime tai pakeisti. (Juokiasi.)

– Minėjote, kad grupė ketina visą potencialą pasiekti iki 2018 m. Kokie yra šio laikotarpio finansiniai tikslai?

– To pasakyti negaliu. Galiu nurodyti tik šių metų finansinius tikslus. Siekiame, kad pajamos ir EBITDA būtų ne mažesnės kaip pernai, o kapitalo investicijos (angl. Capital expenditures arba capex) siektų apie 15% pardavimų.* * *

Johanas Dennelindas

  • Ponas Dennelindas gimė 1969 m. Telekomunikacijų sektoriuje dirba daugiau nei 20 metų. „TeliaSonera“ prezidentu ir generaliniu direktoriumi jis paskirtas 2013 m. birželį. Prieš tai – 2010–2013 m. – p. Dennelindas vadovavo Pietų Afrikos mobiliojo ryšio bendrovei „Vodacom International“, teikiančiai paslaugas visame Afrikos žemyne.
  • Dar anksčiau jis ėjo įvairias vadovaujamas pareigas bendrovėje „Telenor“ Švedijoje ir Malaizijoje. 2008–2010 m. buvo vykdomuoju „DiGi Telecommunications Malaysia“ direktoriumi. Prieš tai p. Dennelindas dirbo įvairiose pozicijose kompanijoje „Telia“. Ten, tapęs praktikantu, jis ir pradėjo karjerą.
  • Jis taip pat yra tarptautinės mobiliojo ryšio operatorių asociacijos GSMA (Groupe Speciale Mobile Association) valdybos narys.
  • Ponas Dennelindas yra baigęs verslo administravimo magistrantūros studijas Švedijos Erebru universitete ir turi 760.001 „TeliaSonera“ akcijų.
Interviu publikuotas dienraštyje „Verslo žinios“.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

„Huawei“ pardavimai šiemet smuko 6%

Kinijos technologijų milžinė „Huawei“ penktadienį pranešė, kad jos pajamos šių metų pirmąją pusę sumažėjo,...

Inovacijos
14:41
M. Mozūras apie IT specialistų stresą: programuotojo darbas gali būti vienišas Premium

„EqualEngineers“ tyrimas atskleidė, kad informacinių technologijų (IT) srities darbuotojai, kurie dažniau...

Vadyba
12:51
„Samsung“ faktiniam vadovui suteikta prezidento malonė, galės grįžti į darbą

Lee Jae-yongui, „Samsung“ įmonių grupės faktiniam vadovui, penktadienį buvo suteikta prezidento malonė – tai...

Inovacijos
07:36
„Baltic Sotheby’s“ bendraturtis: tarp prabangaus būsto pirkėjų Lietuvoje vis daugiau technologijų milijonierių Premium

Per pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje smarkiai pasikeitė suvokimas, koks nekilnojamasis turtas yra prabangus,...

Prieš Latvijos parlamento serverius surengta didelė kibernetinė ataka

Latvijos Saeimos serveriai ketvirtadienį tapo didelės paskirstytos paslaugos trikdymo atakos (DDoS) taikiniu,...

Inovacijos
2022.08.11
Lietuvos ir Taivano autobusų gamintojai sutarė plėtoti baterijų modulių technologijas

Elektrinių autobusų gamintoja „Vėjo projektai“ ir didžiausia Taivano keleivinių ir krovininių transporto...

Logistika
2022.08.11
„Zenitech“ Lietuvoje vadovas: jeigu neaugi ir neprisitaikai, tada pradedi trukdyti kitiems Premium

Karjera tarptautinėse įmonėse dažnai spalvinama šviesiais atspalviais, tačiau tarp jų – daugybė pilkų zonų,...

Vadyba
2022.08.11
„Disney+“ aplenkė „Netflix“ pagal prenumeratorių skaičių

Didžiausia pasaulyje pramogų ir žiniasklaidos bendrovė „Walt Disney“ srautinio transliavimo paslaugos...

Rinkos
2022.08.11
Galią elektromobilių krovimui – iš prekybos centro ar biuro Premium

2030 m. Lietuvoje tikimasi elektromobilių parką padidinti iki kelių šimtų tūkstančių. Tam reikės elektros,...

Inovacijos
2022.08.11
Telecentro pajamos per pusmetį augo iki 5,84 mln. Eur

Valstybės valdomo Lietuvos radijo ir televizijos centro (Telecentro) pagrindinės veiklos pajamos pirmąjį šių...

Inovacijos
2022.08.11
Milžino dominavimas biotechnologijose: leidžia kvėpuoti mažesnėms įmonėms ar jas smaugia? Premium

Didžiosios Lietuvos biotechnologijų įmonės pernai ir vėl didino apsukas, vienvaldžiu lyderiu išliko „Thermo...

Inovacijos
2022.08.11
Inovacijų agentūros valdybos pirmininke išrinkta A. Paliokaitė

Už Lietuvos inovacijų politiką atsakingos Inovacijų agentūros valdybos pirmininke išrinkta dr. Agnė...

Inovacijos
2022.08.11
„About You“ ir „Zalando“ apyvartos Lietuvoje auga, bet „Aprangos“ neaplenkė Premium

Tarptautinių elektroninės prekybos įmonių „About You“, „Zalando“, „eavalyne.lt“ valdančios „Modivo“, drąsiai...

Prekyba
2022.08.11
Bičiulystė su Kinija „Apple“ pastatė į keblią situaciją Premium

Prieš savaitę vykęs Nancy Pelosi, JAV Atstovų rūmų pirmininkės, skrydis iš Kvala Lumpūro į Taivaną vystėsi it...

Inovacijos
2022.08.10
Lietuvių „Contrarian Ventures“ taikiklyje – 100 mln. Eur klimato technologijų fondas Premium

Lietuvių fondų valdytoja „Contrarian Ventures“ renka kapitalą antram į klimato technologijų startuolius...

Inovacijos
2022.08.10
JAV atsakas Kinijai: puslaidininkių pramonei – 53 mlrd. USD subsidijų

Joe Bidenas, JAV prezidentas, antradienį pasirašė Lustų aktą, kuriuo šalyje investuojantiems puslaidininkių...

Inovacijos
2022.08.10
Ar lėtėjanti ekonomika paskatins įmones imtis skaitmeninių sprendimų? Verslo tribūna

Daug Lietuvos įmonių dar nespėjo visiškai atsitiesti ir išmokti visų pandemijos pamokų, o rekordinė...

Tyrimas: labiausiai su sėkminga karjera siejamos studijos – IT ir medicinos

6 iš 10 Lietuvos gyventojų savo vaikui ar kitam mokyklą baigiančiam giminaičiui rekomenduotų pasirinkti...

Vadyba
2022.08.09
Buvo sutrikusios „Google“ paslaugos

Dešimtys tūkstančių vartotojų pranešė antradienio naktį negalėję pasiekti įvairių „Google“ paslaugų, paskelbė...

Inovacijos
2022.08.09
Elektromobilių krovimo tinklą kartais plečianti „Inbalance grid“ taikosi į lyderystę Lietuvoje Premium 3

2019 m. įkurta UAB „In balance grid“ nurodo, jog įskaitant turimas sutartis, per pastaruosius 10 mėn. jos...

Inovacijos
2022.08.09

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku