Grybauskaitė tiki Lietuvos, Balčytis – savo sėkme

Publikuota: 2014-05-25
Atnaujinta 2015-06-01 13:23
svg svg
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kol kas neatskleidžia, kokių darbų imsis pirmiausia, jeigu bus perrinkta antrai kadencijai. Antrasis kandidatas – Zigmantas Balčytis – tvirtina tikįs savo sėkme, bet yra pasirengęs pasveikinti ir dabartinę šalies vadovę.

Sekmadienį prezidentė balsavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto patalpose įsikūrusioje apylinkėje. Ji balsavimo kabinoje užtruko beveik minutę. Paskui atsakė į kelis žurnalistų užduotus klausimus.Paklausta, ar tiki savo sėkme antrajame prezidento rinkimų ture p. Grybauskaitė atsakė: „Tikiu Lietuvos sėkme. Ta sėkmę turi atnešti Lietuvos žmonės. Apie tai, ką man sako mano vidinis balsas, dabar nekalbėkim. Tegu žmonių vidinis balsas kalba. Ar ima jaudulys laukiant rezultatų? Vakare galėsiu į šį klausimą atsakyti.“Ji taip pat neatsakė, kokių darbų pirmiausia imtųsi, jeigu būtų perrinkta. „Palaukim žmonių sprendimo, tada galėsim apie tai kalbėti“, – kalbėjo valstybės vadovė.Ponia Grybauskaitė neatskleidė, už kokią partiją balsavo Europos Parlamento (EP) rinkimuose. „Taip, balsavau. Todėl tiek ir užtrukau kabinoje, nes daug partijų, reikia dar ir reitinguoti. Balsavau ir pasirinkau tuos žmones, kuriuos seniai pažįstu, kurie, manau, gerai atliks savo pareigas EP. Jau atėjau su apsisprendimu, už ką balsuoti. Bet nepasidalinsiu savo sprendimu. Agituoti šiandien negalima“, – sakė ji.Prezidentė pripažino, kad jos nuomonė nesutapo su tos partijos, už kurią balsavo EP rinkimuose, sudėliotu kandidatų reitingu.Ponia Grybauskaitė tikisi, kad rinkėjai sekmadienį bus pakankamai aktyvūs: „Tikiuosi mažiausiai tokio paties, koks buvo aktyvumas pirmame ture. Bet, aišku, viskas priklauso nuo rinkėjų. Tikėkimės, kad mūsų žmonės ateis balsuoti nepriklausomai nuo orų. Pilietinė pareiga rinkti ne tik valstybės vadovą, bet ir politikus, kurie dirbs Europoje, yra svarbi ir mūsų žmonės supranta savo atsakomybę.“

Pasirengęs sveikinti Grybauskaitę

Socialdemokratų kandidatas Zigmantas Balčytis tvirtina esąs pasirengęs pasveikinti Dalią Grybauskaitę su pergale prezidento rinkimų antrajame ture, bet tiki savo sėkme šiuose rinkimuose.„Kad ir kas laimėtų, persvara bus nedidelė“, – sekmadienį balsavęs Vilniaus Saulėtekio rinkimų apylinkėje žurnalistams sakė p. Balčytis.Jis prognozavo, kad rinkėjų aktyvumas antrajame prezidento rinkimų ture ir Europos Parlamento rinkimuose bus panašus į tą, kuris buvo pirmame ture prieš dvi savaites. „Gal truputį mažesnis. Nemažai kas balsavo iš anksto, todėl, ko gero, aktyvumas bus panašus. Didžiausias aktyvumas bus vakare“, – teigė p. Balčytis.Paklaustas, ar yra pasirengęs pasveikinti p. Grybauskaitę su pergale prezidento rinkimuose, p. Balčytis atsakė: „Be abejo, jeigu taip nutiktų, kad Lietuvos žmonės priims tokį sprendimą, esu pasiruošęs pasveikinti. Bet tikiu savo pergale.“Paklaustas, ko pirmiausia imtųsi tapęs prezidentu, p. Balčytis tvirtino, kad reikėtų konsultuotis dėl Vyriausybės sudėties ir su vizitais aplankyti kaimynines valstybes. Pirmoji šalis, į kurią jis vyktų su vizitu, būtų Lenkija.Kandidato žmona Severina Balčytienė sakė tikinti, kad „Lietuvos žmonės pasirinks teisingai“. Ji taip pat tvirtino esanti pasirengusi atlikti pirmosios šalies ponios vaidmenį, jeigu p. Balčytis būtų išrinktas prezidentu.Lietuvoje šiandien nuo 7 val. iki 20 val. vyksta rinkimai į prezidentus (antrasis turas) ir į Europos Parlamentą. Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, į apylinkes balsuoti prezidento ir Europos parlamento rinkimuose iki 14 val. atėjo 23,39% visų rinkėjų – mažiau, nei per pirmąjį turą, kai jų buvo 26,96%. Iš anksto balsavo 6,58% visų rinkėjų – šiek tiek daugiau nei pirmajame ture, kai aktyvumas siekė 6,02%.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku