Daugiausia pranešimų apie pažeidimus – dėl neleistinos agitacijos

Publikuota: 2014-05-25
Atnaujinta 2015-06-01 11:02
Nuotrauka: Indrės Sesartės
 

Iki 18 val. užfiksuoti 72 galimi LR Prezidento ir Europos Parlamento rinkimų pažeidimai, praneša pilietinė iniciatyva „Baltosios pirštinės“.

Vienas išskirtinesnių gautų pranešimų apie galimą pažeidimą: Kupiškyje užfiksuotas atvejis, kuomet miestelio bažnyčios klebonas šv. mišių ir pamokslo metu kvietė rinkimuose balsuoti už vieną iš kandidatų į LR Prezidentus.„Gaunama itin daug pranešimų apie neleistiną agitaciją, vienas iš jų: Zarasų rajone, Dusetų kaime, buvo pastebėti politinės reklamos plakatai. „Baltosios pirštinės“ primena, kad rinkimų dieną agitacija draudžiama, tad dėl šio atvejo kreiptasi į Vyriausiąją rinkimų komisiją, prašant ištirti šį pažeidimą ir kuo skubiau pašalinti neleistiną agitacinę medžiagą“, – nurodoma pranešime.Užfiksuoti ir keli atvejai apie galimus rinkėjų balsų pirkimus.„Gautas pranešimas apie Švenčionių r. Cirkliškio k. galimai perkamus balsus. Anot apie pažeidimą pranešusio asmens, kaimo apylinkėse važinėja automobilis, kuris ragina balsuoti už tam tikrą partiją Europos Parlamento rinkimuose ir už tai siūlo piniginį atlygį. Šį galimą balsų pirkimo atvejį tiria Vyriausioji rinkimų komisija. Taip pat pranešta ir apie Vilniaus rajono Avižienių bei Sudervės kaimuose pastebėtą galima rinkėjų papirkinėjimą, kuomet neblaivūs rinkėjai nuvežami iki rinkimų apylinkių ir jiems įduodamos rinkėjų kortelės – į šias rinkimų apylinkes išvyko papildomos „Baltųjų pirštinių“ savanorių pajėgos“, – praneša „Baltosios pirštinės“.

Taip pat gautas pranešimas, kad Vilkaviškio r. savivaldybėje galimai perkami balsai. Reaguojant į šį pranešimą, „Baltosios pirštinės“ siunčia savanorius iš aplinkinių savivaldybių.

Policija šiandien gavo 12 pranešimų

Iki 2014 m. gegužės 25 d. 12 val. policija iš viso gavo 28 pranešimus apie galimus pažeidimus, ikiteisminių tyrimų nepradėta. 12 šių pranešimų gauta šiandien.Nuo 2014 m. gegužės 19 d. iki gegužės 25 d. 7 val., policija gavo 16 pranešimų apie galimus pažeidimus, ikiteisminių tyrimų šiandien taip pat kol kas nepradėta.„Daugiausiai gauta pranešimų apie neleistiną agitaciją. Taip pat gauta pranešimų apie viešosios tvarkos pažeidimus, apie galimus papirkimus, apie įtartinus asmenis ir automobilius, kuriais neva vežami rinkėjai. Policija reaguoja ir tikrina kiekvieną pranešimą“, – teigiama policijos pranešime.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku