Prezidentė neprieštaravo draudimui parduoti energinius gėrimus nepilnamečiams

Publikuota: 2014-05-22
Atnaujinta 2015-06-01 11:29
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė praėjusią savaitę Seimo priimtą įstatymą, kuriuo Lietuva pirmoji Europos Sąjungoje įveda draudimą parduoti energinius gėrimus nepilnamečiams.

Teisės aktų sistemoje ketvirtadienį paskelbtas kelerius metus svarstytas ir gegužės 15 d. Seimo narių priimtas Maisto įstatymo kelių straipsnių pakeitimas. Už jo priėmimą balsavo 88 parlamentarai, prieš nebuvo nei vienas, susilaikė 6.Šiuo įstatymu nustatyta, kad „draudžiama parduoti, nupirkti ar kitaip perduoti energinius gėrimus jaunesniems kaip 18 metų asmenims“.„Energinių gėrimų pardavėjai turi teisę, o kai kyla abejonių, kad asmuo yra jaunesnis kaip 18 metų, privalo iš perkančio energinius gėrimus asmens reikalauti pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Jeigu toks asmuo nepateikia jo tapatybę patvirtinančio dokumento, energinių gėrimų pardavėjai privalo atsisakyti parduoti jam energinius gėrimus“, – taip pat rašoma priimtame įstatyme.Be to, jame paaiškinama, kas yra energinis gėrimas: „Tai nealkoholinis gėrimas, kuriame yra daugiau kaip 150 mg/l kofeino, nesvarbu, iš kokio šaltinio, arba kuriame yra daugiau kaip 150 mg/l kofeino ir vienos ar kelių kitų centrinę nervų sistemą stimuliuojančių medžiagų (gliukurono laktono, inozitolio, guaranino, ginsenozidų, ginkmedžių ekstrakto, taurino ar kt.). Energiniame gėrime gali būti ir angliavandenių, vitaminų, mineralinių medžiagų, amino rūgščių, maisto priedų, vaisių sulčių ar augalų ekstraktų.“Prezidentei pasirašius šį įstatymą jis įsigalios nuo š.m. lapkričio 1 d. Iki šios datos Vyriausybė įpareigota priimti visus būtinus poįstatyminius teisės aktus, o energinių gėrimų gamintojai ir pardavėjai turės pasirengti įstatymo įsigaliojimui bei įgyvendinimui.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku