Barroso atsakė į Putino priekaištus dėl Ukrainos dujų

Publikuota: 2014-05-21
Atnaujinta 2015-06-01 13:08
Jose Manuelis Barroso.
Jose Manuelis Barroso. Nuotrauka: Victor J. Blue („Bloomberg“)
 

Europos Komisijos (EK) pirmininkas José Manuelis Barroso atsakė į Rusijos prezidento Vladimiro Putino nusiskundimus dėl to, kad Europos Sąjunga (ES) nepateikė „jokių konkrečių pasiūlymų“ dėl dujų tiekimo per Ukrainą.

„Vykstant trišalėms deryboms, dujų tiekimas neturėtų būti nutrauktas. Tikiuosi, kad Rusijos Federacija išlaikys šį įsipareigojimą. Todėl tiekimo sutartyse su Europos bendrovėmis nustatyto reikiamo kiekio tiekimo užtikrinimas tebėra „Gazprom“ atsakomybė“, – į p. Putino žodžius, kad Rusija nutrauks tiekimą per Ukrainą, jei ši iš anksto nesusimokės už dujas, šiandien sureagavo p. Barroso.Prieš savaitę Rusijos prezidentas Europos lyderiams dėstė, kad ES nepriklausančios šalys sėdosi konsultuotis su Rusija ir jos taip pat yra „susirūpinusios dėl Ukrainos mokėjimų už dujų tiekimą“, o su ES įvyko „tik vienas susitikimas Varšuvoje“, o „jokių konkrečių pasiūlymų, kaip stabilizuoti situaciją“, nesulaukta.Ponas Barroso į reikalavimus dėl aktyvesnio ES dalyvavimo atsakė, kad Varšuvos susitikime sutarta surengti technines diskusijas ir jos prasidėjo gegužės 12 d. – dar prieš p. Putino laišką.EK vadovas taip pat akcentavo, kad reikia garantuoti „skaidrumą ir rinkos atvėrimą“ Ukrainoje, aiškias dujų saugojimo ir tranzito per Ukrainą sąlygas.„Šiuo tikslu ES yra pasirengusi pateikti faktinius duomenis apie dujų srautą iš Ukrainos. Tikiuosi, kad ir Rusijos Federacija, ir Ukraina artimiausiu metu įsipareigos teikti faktinius duomenis apie dujų srautą į Ukrainą ir tranzitą per Ukrainą“, – laiške rašo p. Barroso.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku