Ministerija teigia, kad bus lengviau gauti statybų leidimus

Publikuota: 2014-05-02
Atnaujinta 2015-06-01 13:26
 

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis penktadienį patikslino statybos techninį reglamentą (STR), skirtą statybą leidžiantiems dokumentams.

Pasak ministerijos, šis patikslintas STR gerokai palengvins statybos pradžią visiems statytojams – investuotojams, projektuotojams, statybininkams.Nuo šiol jie gali kreiptis į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją (VTPSI) prie Aplinkos ministerijos, kad ji išduotų statybos leidimą, jeigu tokio leidimo galbūt neteisėtai neišduoda ar vilkina jį išduoti savivaldybės administracija. Nustačiusi, kad dokumentas neišduodamas be pateisinamų priežasčių, VTPSI jį išduos pati.Patikslintasis STR „Statybą leidžiantys dokumentai“ nustato atvejus, kada statytojas turi teisę prašyti VTPSI išduoti statybą leidžiantį dokumentą. Tokia teise jis gali pasinaudoti, jeigu mano, kad jo savivaldybės administracijai pateiktas prašymas išduoti statybos leidimą nepriimamas ar neregistruojamas neteisėtai – per 10 darbo dienų nuo prašymo ir visų privalomų pateikti dokumentų pateikimo dienos.Kitas atvejis – jeigu mano, kad užregistravus prašymą ir patikrinus statinio projektą, statybą leidžiantį dokumentą atsisakoma išduoti neteisėtai – per 10 darbo dienų nuo atsisakymo išduoti statybą leidžiantį dokumentą dienos. Jeigu užregistravus prašymą informacinėje sistemoje „Infostatyba“ per nustatytą terminą statybą leidžiantis dokumentas nebuvo išduotas ir apie jo neišdavimo priežastis statytojas nebuvo informuotas per 20 darbo dienų nuo statinio projekto patikrinimo termino pabaigos dienos, jis irgi gali kreiptis į VTPSI.


Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku