Vietoj svečių namų – Menų fakultetas

Publikuota: 2014-05-19
Atnaujinta 2015-06-01 13:14
„Verslo žinios“

Trečiadienį Kauno senamiestyje rengiamas oficialus Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Menų fakulteto atidarymas, o fakulteto studentams taip atsiras dar platesnės galimybės bendradarbiauti su čia dirbančiais verslininkais, kuriant bendrus projektus.

Fakultetas įsikurs 1853 m. statybos name. Dėl prekybinės paskirties šis statinys daugelį metų vadintas „mėsos eilėmis“. Sovietmečiu šiame name gyveno gyventojai, tačiau jis buvo smarkiai apleistas. Maždaug prieš 20 metų jį restauravus, čia įsikūrė VDU Svečių namai.Nuo šio rudens į šį 1.500 kv. m ploto pastatą įsikels naujos VDU Menų fakulteto studijų programos „Muzikos produkcija“ studentai, čia vyks „Kūrybinių industrijų“, „Meno kuratorystės“, „Menotyros“, „Naujųjų medijų meno“ programų paskaitos.Pasak doc. dr. Inos Pukelytės, Menų fakulteto dekanės, naujas fakulteto pastatas bus skirtas ne vien paskaitoms, bet ir įvairioms viešoms veikloms. „Šiame pastate darysime įvairias menines akcijas. Studentai čia galės organizuoti parodas, kurti instaliacijas. Pastatas turi unikalų vidinį kiemą, kuris taip pat bus atviras įvairioms meninėms veikloms. Tai bus kūrybinių idėjų gimimo vieta, – sako dekanė. - Atsikeliame į aktyvią vietą – atsirandame aukštųjų mokyklų, galerijų, kitokių meno įstaigų apsuptyje“.Dekanės teigimu, Menų fakulteto studentai jau dabar bendradarbiauja su Kauno senamiesčio verslininkais, kuria įvairius bendrus projektus, tad tokia gausi meninės pakraipos studentų invazija į šį rajoną turėtų tik dar labiau kelti bendrą Kauno ekonominį ir kultūrinį lygį, didinti miesto patrauklumą turistams.Naujose VDU Menų fakulteto erdvėse baigiamos įrengti specializuotos patalpos - garso studija ir laboratorija, įrengta fotolaboratorija, individualios darbo vietos, skaitykla. Į naujas patalpas Kauno senamiestyje rudenį persikels ir VDU menų galerija „101“.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku