RRT nesutinka su Lietuvos pašto siūlomais tarifų pakeitimais

Publikuota: 2014-05-19
Atnaujinta 2015-06-01 13:15
Nuotrauka: Vadimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
 

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) nusprendė, kad Lietuvos pašto pasiūlymas dėl universaliosios pašto paslaugos didžiausių tarifų keitimo nėra pakankamai motyvuotas ir pagrįstas sąnaudomis.

„Taigi šiuo metu RRT neturi pagrindo keisti patvirtintus didžiausius universaliosios pašto paslaugos tarifus pašto naudotojams“, - teigiama tarnybos pranešime.Pasak RRT, Lietuvos pašto pasiūlymas buvo vertinamas atsižvelgiant į siūlomų tarifų struktūros bei matmenų pasikeitimų įtaką pašto naudotojams, faktinį pagrįstumą sąnaudomis, finansinius įmonės rodiklius ir tarifų įtaką galutiniam vartotojui. Kaip praneša RRT, atliktas Lietuvos pašto pasiūlymo vertinimas parodė, kad galutinės kainos pašto paslaugų naudotojams galėtų didėti nuo dviejų iki trylikos kartų.„Informavome Lietuvos paštą apie tai, kad pateiktas pasiūlymas šiuo metu nėra pakankamai pagrįstas sąnaudomis ir būtina pateikti papildomos informacijos“, - teigiama pranešime.VŽ primena, kad, pa­sak In­gos Dun­du­lie­nės, Lie­tu­vos pa­što Pa­što tink­lo tar­ny­bos di­rek­to­rės, pa­teik­tuo­se siū­ly­muo­se yra nu­ma­ty­ta siun­tų kai­no­da­rą nu­sta­ty­ti ne tik pa­gal svo­rį, bet ir pa­gal mat­me­nis bei pers­vars­ty­ti tarp­tau­ti­nių ko­res­pon­den­ci­jos siun­tų ta­ri­fus, at­siž­vel­giant į kiek­vie­ną ša­lį.„Šiuo me­tu gy­ven­to­jai už tarp­tau­ti­nių ko­res­pon­den­ci­jos siun­tų pri­sta­ty­mą mo­ka vi­du­ti­nę kai­ną: į ES ša­lis – 15 li­tų, į ki­tas pa­sau­lio ša­lis – 40,95 li­to“, – dienraščiui „Lietuvos žinios“ sakė p. Dundulienė.

Jos teigimu, da­bar už siun­to­mis pri­pa­žįs­ta­mos ko­res­pon­den­ci­jos, sve­rian­čios iki 2 ki­log­ra­mų, siun­ti­mą į Eu­ro­pos Są­jun­gai ne­prik­lau­san­čias ša­lis vie­ni klien­tai per­mo­ka, ki­ti su­mo­ka ma­žiau nei pri­va­lė­tų.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku