Antradienį „Verslo žiniose“ skaitykite

Publikuota: 2014-05-19
Atnaujinta 2015-06-01 12:55
„Verslo žinios“

Euroskeptikai Lietuvoje neturi fundamentalių atstovų. Apklausos rodo, kad Lietuvoje Europos Parlamento (EP) rinkimuose mandatus pasidalys tradicinės parlamentinės partijos. Radikalai ir euroskeptikai vargu ar turės tokį pasisekimą, kaip kitose Europos Sąjungos šalyse.

Krizė Ukrainoje vienus verčia trauktis, kitus skatina investuoti. Dėl padėties Ukrainoje dalis tarptautinių prekybos milžinių priverstos persvarstyti plėtros planus ar net uždaryti parduotuves. Lietuviai krizės paliestoje rinkoje kaip tik įžvelgia perspektyvų ir dabar ryžtasi pirmiesiems žingsniams.Kad būtų konkurencinga, Europa turi susitelkti. Su Robertu Dargiu, Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentu, susitinkame pasikalbėti apie Europą, Lietuvos perspektyvas ES ir euro zonoje, bet vis nukrypstame į... Ameriką. Tiksliau, į JAV apsirūpinimą pigesniais energijos ištekliais. Energetinė nepriklausomybė – tema, kuria Europos Sąjungoje nuo pat 2004-ųjų, prisijungimo metų, mėgino kalbėti Lietuva. Anuomet, matyt, kalbėta per tyliai, o dabar tai svarbu visai Bendrijai.Euro įvedimas Lietuvos įmonėms palengvins skolinimąsi kapitalo rinkose. Kritusios palūkanos ir neužtikrintumas dėl įmonių pajėgumo didinti pelningumą Europos įmonėms sudarė tokias geras sąlygas skolintis kapitalo rinkose, kokių nebuvo net prieš finansų krizę, sako Bjornas Uhlinas, Švedijos SEB banko Investicinio reitingo įmonių obligacijų padalinio vadovas. Jo nuomone, Lietuvos įmonėms skolinimąsi kapitalo rinkose palengvins euro įvedimas, o atsivėrusiomis galimybėmis pirmiausia galės pasinaudoti telekomunikacijų, komunalinių paslaugų ar infrastruktūros įmonės.Tarp didžiausių Rytų Europos bankų italai yra, skandinavų – ne. Rytų Europos šalyse didžiausią rinkos dalį pagal turtą užima Italijos bankas „UniCredit“. O Skandinavijos bankų, kurie dominuoja Baltijos šalyse, didžiausių Rytų ir Vidurio Europos bankų sąrašuose nėra, atskleidžia tyrimas.Atsisakius alkoholio neranda maitintojų. Lietuvos jūrų muziejus, baigęs delfinariumo rekonstrukciją, paskelbė maitinimo organizavimo paslaugų konkursą. Muziejininkai nusprendė, kad ten alkoholio neturėtų būti, tačiau tokios sąlygos atbaido – du konkursai buvo nesėkmingi.Antradienio „Verslo žiniose“ rasite šiuos ir dar daugiau kitų straipsnių!

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku