„Torres“ jėga – šeimos rankose

Vilniuje balandį viešėjo Miguelis Torresas Maczassekas, Torres vyno imperijos generalinis direktorius. Nei Torres prekių ženklo, nei 144 metus jį puoselėjančios šeimos pristatyti nereikia net Lietuvoje svečio tėvas Miguelis A. Torresas vadinamas Ispanijos vyno karaliumi. Šalies vyno legenda. Ambasadoriumi, originalu, vyno gamybos modernizuotoju, kurio pastangomis Penedesas pasaulyje išgarsėjo kaip puikaus vyno regionas Katalonijos srityje.
Jis britų žurnalo Decanter metų žmogus. Kitas vyno leidinys, amerikiečių Wine Spectator, Torresų vyninę pavadino žymiausia Ispanijos vyno darykla. Ispanija šeima neapsiriboja Torresų imperiją sudaro vynuogynai Penedeso srityje Katalonijoje, Čilėje (atvykęs 1979-aisiais, Torresas čia buvo vienas iš pirmųjų europiečių vyndarių), Kalifornijoje (30 ha vynuogyną čia valdo Migelio sesuo Marimar), Kinijoje.
Apdovanojimus šeimos daromiems vynams, vyninei, asmenims už produktą, už aplinkosauginę ir humanistinę veiklą galima vardyti be pabaigos.Bene paskutinis jų šių metų kovą britų žurnalas Drinks International paskelbė Torres Vyno prekių ženklu Nr. 1, kuriuo pasaulyje žavimasi labiausiai (Nr. 1 Worlds Most Admired Wine Brand), trejus metus prieš tai Torres puikavosi antroje šio sąrašo vietoje. Sąrašas kasmet sudaromas apklausus daugiau nei 200 svarbiausių pasaulio prekiautojų, someljė, žurnalistų, vyno ekspertų jų prašoma išrinkti prekių ženklus vadovaujantis daugybe skirtingų kriterijų, pvz., ar vyno kokybė nuolat gerinama, kaip jis atliepia tikslinės auditorijos poreikius ir skonius, kokia jo rinkodara ir pakuotė, kokia jo įtaka šalies ir regiono vyndarystei ir t. t.Galima dar paminėti, jog Torres šeima priklauso Primum Familiae Vini (PFV; iš lotynų kalbos geriausios vyno šeimos, anglų k. First / best families of the wine), tai tarptautinė prašmatnų vyną gaminančių Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Portugalijos ir Ispanijos vyndarių šeimų asociacija. 1993 m. ją įkūrė Miguelis A. Torresas ir Robertas Drouhinas, siekdami sutelkti kai kurias geriausią vyną gaminančias šeimas, turinčias nuosavas daryklas. Asociacijai gali priklausyti 12 narių, dabar jų yra 11. Nauji nariai priimami tik seniesiems vieningai nusprendus.
Kiekvienam sezonui asociacija išsirenka naują prezidentą 2011/2012 m. juo buvo Fredericas Drouhinnas, 2012/2013 m. Julienas de Beaumarchais de Rothschildas, 2013/2014 Dominicas Symingtonas. Kasmet liepą PFV nariai susitinka esamosios prezidentūros šalyje, 2013-ųjų susitikimas vyko Mouton Rothschild pilyje. Į jį susirenka asociacijos nariai, jų plačios šeimos, rinkodaros komandų atstovai dalijamasi patirtimi, aptariama vyno pasaulio plėtra, planuojama ateitis.Reinvestuoja 95% pelno
Iš garsiojo tėvo Miguelio A. Torreso imperijos vairą sūnus p. Miguelis (karta iš kartos vyriausiasis Torresų sūnus pavadinamas Migueliu) perėmė 2012-ųjų rugsėjį, jo tėvas liko grupės prezidentu. Bet kuris, pažįstantis mano tėvą, žino, jog pensija jam tėra teorinis konceptas. Negali iš tikrųjų išeiti į pensiją, kai visą gyvenimą paskiri savo aistrai. Be abejo, jis mažiau įsitraukia į kasdieninius reikalus ir vadovauja kompanijai kaip akcininkas. Kai kalbame su juo apie būsimus pokyčius, jis džiaugiasi, jog turės šiek tiek daugiau laiko anūkams, šypsosi p. Miguelis. Nereikia nė spėlioti, kuo vardu jo dvejų metukų sūnus.144 metus veikiantys Torres namai iki šiol visu 100% priklauso šeimai, dabar ją valdo penktoji karta. Esame šeima, veikiame kaip šeima, todėl galime vadovautis ilgo laikotarpio politika. Esame nepriklausomi, niekieno nefinansuojami, sakė prieš 7 m. Vilniuje viešėjęs Miguelis A. Torresas, tą patį kartoja jo sūnus. Pasak jo, kasmet į vyndarystę šeima reinvestuoja 95% pelno, didelė jo dalis skiriama tyrimams ir nepaliaujamam gamybos modernizavimui.
Viena iš plačiajai publikai įdomių ne visai naujų naujovių, taikomų "Torres" vyno gamyboje, elektroninė nosis, užuodžianti mažiausius vyno aromatų puokštės niuansus ir pasakanti vyndariams, ar jie tikrai tokie, kokių šie tikėjosi kurdami konkretų vyną.Paklaustas, kaip šeima žiūri į madingąją biodinaminę vynininkystę, p. Miguelis šypsosi: Mes kultivuojame organinę vynininkystę. Kalbant apie biodinaminę labai sunku pasakyti, kokią iš tikrųjų įtaką daro joje naudojami tie karvės mėšlo prikimšti karvės ragai, kasami į žemę vynuogyne, apeigos pagal mėnulio fazes ir pan. Reikia šimtmečių eksperimentų, kad pamatytum, kaip geriau. Mes esame akli, bet gero vyno labai daug.Juodosios etiketės legenda
Vyno pasaulyje daug visokio ir gero, ir prasto. Kalbant apie Torres jų skalė labai plati: nuo Sangre de Toro su plastikiniu buliuku prie kamščio iki Torres Grans Muralles ar legenda vadinamo Mas La Plana vyno, šiemet rinkai buvo pristatytas 40-asis jo derlius iš tuo pačiu vardu vadinamo vynuogyno.
Ponas Miguelis į Vilnių kaip tik ir atvyko surengti vertikaliosios Mas La Plana degustacijos. Kempinski Hotel Cathedral Square viešbučio restorane Telegrafas jis pristatė 5-erių skirtingų derliaus metų 1983, 1996, 2003, 2006 ir 2010 Mas La Plana vynus iš 'Cabernet Sauvignon' vynuogių.Šis juodosios etiketės vynas turi smagią istoriją. Pasak p. Miguelio, Penedese ilgą laiką nebuvo leidžiama auginti 'Cabernet Sauvignon' vynuogių, tik autochtonines veisles. Vienas iš vyndarių revoliucionierių spjovė į įstatymus ir užsodino savo žemes draudžiamos veislės sodinukais, juo pasekė ir Miguelis A. Torresas. Pastarojo tėvas, o jo senelis, pasakoja svečias, buvo rūstus patriarchas, viską kontroliavo, ir toji idėja jam visai nepatiko.
Rengdamasis 1979 m. Gaul Millau vynų konkursui Miquelis A. Torresas brandintą vyną iš Penedese užaugintų 'Cabernet Sauvignon' supilstė į Burgundijos vyno butelius (dar vienas akibrokštas) ir atsivežė į Paryžių. Aklojoje degustacijoje vynas Torres 1970 Gran Coronas Reserva Cabernet (dabar ant jo etiketės rašoma Mas La Plana) laimėjo prestižinio konkurso auksą ir paliko už nugaros 1970 m. derliaus Latour ir kitus Bordo cru classé didžiuosius raudonuosius vynus.Tada, šypsosi p. Miquelis, tas vynas ėmė patikti ir seneliui.
Jis patinka ir viso pasaulio 'Cabernet Sauvignon' vyno mėgėjams ir yra pavadinamas šios vynuogių veislės klasika.
225 m aukščio virš jūros lygio Penedese esantis Mas La Plana vynuogynas užima 29 ha, jame auga tik 'Cabernet Sauvignon' vynuogės Cabernet Sauvignon Reserva Mas La Plana vynui gaminti.
Grįžtant prie vertikaliosios degustacijos vyriausias, 1983 m., aromatingas, tačiau jau praranda savo vaisiškumą, rūgštėja. Didžiausią įspūdį man padarė 1996 m. derliaus vynas gilios, sodrios spalvos, slyvų, juodųjų vyšnių, mokos, drėgnos žemės ir pipirų aromato; laikui bėgant, kvapų spektras vis platėja. Tvirti taninai, vidutiniška rūgštis. 18 mėnesių brandintas naujose prancūziško ąžuolo statinėse. 13,5% alkoholio. Jaunesniųjų derlių vynai sulig metais vis šviežesni, žvalesni, nirtesni.
Kad ir ką sakytum tikra juodoji legenda.Primum Familiae Vini asociacijos nariai
Antinori, Toskana, Italija
Chateau Mouton Rothschild, Bordo, Prancūzija
Maison Joseph Drouhin, Burgundija, Prancūzija
Egon Müller Scharzhof, Mozelis, Vokietija
Hugel & Fils, Elzasas, Prancūzija
Pol Roger, Šampanė, Prancūzija
Perrin & Fils (Chateau de Beaucastel savininkai), Rona, Prancūzija
Symington šeima, Douro / Oporto, Portugalija
Tenuta San Guido, Toskana, Italija
Bodegas Torres, Katalonija, Ispanija
Vega Sicilia, Ribera del Duero, Ispanija
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti