Italijoje sulaikytas asmuo gali būti vienas iš Sausio 13-osios įvykių bylos įtariamųjų

Publikuota: 2014-05-14
Atnaujinta 2015-06-01 13:26
 

Italijoje sulaikytas asmuo, kuris gali būti vienas iš Sausio 13-osios įvykių bylos įtariamųjų, praneša Generalinė prokuratūra.

Trečiadienį po pietų Generalinėje prokuratūroje gauta informacija apie Milano oro uoste prieš keliolika valandų sulaikytą asmenį, kuris, vadovaujantis pirminiais ir šiuo metu dar tikslinamais duomenimis, gali būti vienas iš įtariamųjų Sausio 13-osios įvykių byloje.Remiantis pradiniais duomenimis apie Italijos pareigūnų sulaikytą Rusijos Federacijos pilietį, sulaikytasis gali būti vienas iš įtariamųjų, kuris būdamas karininkas dalyvavo tragiškuose Sausio 13-osios įvykiuose prie Spaudos rūmų ir televizijos bokšto.Gavus šią informaciją Generalinėje prokuratūroje pradėtos tarptautinės teisinės procedūros siekiant užtikrinti, kad pasitvirtinus pradinei informacijai dėl sulaikytojo tapatybės jo perdavimas Lietuvai įvyktų kuo sklandžiau.Tai būtų jau antras šiemet sulaikomas šios bylos įtariamasis. Pirmas, Rusijos Federacijos pilietis J. M., buvo sulaikytas šių metų kovo 12 d. Panemunės pasienio kontrolės poste ir šiuo metu yra suimtas.Iš viso šiame ikiteisminiame tyrime teismas įtariamaisiais dėl galimo tarptautinės teisės draudžiamo elgesio su žmonėmis, tarptautinės humanitarinės teisės saugomų asmenų žudymo, tarptautinės humanitarinės teisės saugomų asmenų žalojimo, draudžiamos karo atakos prieš civilius ir uždraustų karo priemonių naudojimo yra pripažinęs 79 Rusijos Federacijos, Ukrainos ir Baltarusijos Respublikos piliečius.Šiuo metu bylą dėl karinių veiksmų Lietuvoje 1991 m. sausį, kai buvo nužudyta 14 civilių, 31 - sunkiai sutrikdyta sveikata ir daugiau nei 1.000 žmonių buvo kitaip sužaloti, sudaro per 700 tomų medžiagos.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku