Valdantieji atrėžia opozicijai – padaryta daugiau nei planuota

Publikuota: 2014-05-13
Atnaujinta 2015-06-01 12:52
Nuotrauka: Juditos Grigelytės („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Valdančioji koalicija įsitikinusi, kad Vyriausybė pernai dirbo ir dabar dirba gerai, produktyviai, taiso buvusios valdžios klaidas, kelia ekonomiką ir gerina žmonių gyvenimą.

Antradienį Seime surengta diskusija dėl balandį Algirdo Butkevičiaus, ministro pirmininko, pateiktos Vyriausybės metinės veiklos ataskaitos už 2013 m.Opozicija, kaip jau skelbė VŽ, kritikavo esamą valdančiąją koaliciją ir jos Vyriausybę už neveiklumą. Bet valdantieji pasipiktinę atmetė tokią kritiką.„Gėda kalbėti netiesą. Nes padaryta daug, kai kur pasiekta net daugiau nei padarė ankstesnė Vyriausybė per visus ketverius savo veiklos metus“, – iš Seimo tribūnos kalbėjo premjeras.Pasak jo, padidintos žmonių pajamos, susitarta dėl mažesnių dujų kainų, reformuojamas šilumos ūkis, įgyvendinami strateginiai projektai.„Kad ir kaip Andrius Kubilius bando girtis energetinės nepriklausomybės stiprinimu, realius darbus šioje srityje pradėjo daryti tik dabartinė Vyriausybė. Būtent ji užtikrino, kad būtų statomas Suskystintųjų gamtinių dujų terminalas ir kad jis pradėtų veikti laiku. O buvusi Vyriausybė tik, regis, pasirūpino saulės energetikų pelnais. Šią klaidą teko labai skubiai taisyti jau dabartinei Vyriausybei“, – sakė Irena Šiaulienė, Socialdemokratų frakcijos seniūnė.Anot jos, dabartinės Vyriausybės pastangomis su Rusijos gamtinių dujų koncernu „Gazprom“ realiai susitarta dėl mažesnių dujų kainų. „Tai leis vartotojų kišenėse per metus palikti 300 mln. Lt. Ir tai ne kruopos!“, – kalbėjo p. Šiaulienė.Politikė teigė, kad „šiai Vyriausybei teko labai sudėtingas palikimas dėl naktinės mokesčių reformos, dėl taupymo mažiausiai uždirbančiųjų sąskaita, todėl pirmiausia reikėjo taisyti buvusios valdžios padarytas klaidas“.„Bet kartu ši Vyriausybė sugebėjo imtis ir realaus žmonių gyvenimo gerėjimo“, – sakė ji.Raimundas Markauskas, Darbo partijos atstovas, akcentavo, kad buvo padidinta minimali mėnesio alga ir pakeltas neapmokestinamas pajamų dydis. Ponas Markauskas visus ministrus, įskaitant ir deleguotus Darbo partijos, pavadino „labai profesionaliai dirbančiais“.Lenkų rinkimų akcijos frakcijos seniūnė Rita Tamašūnienė pažėrė pastabų Vyriausybei dėl nepakankamai aktyviai sprendžiamų tautinių mažumų problemų. Nepaisant tų pastabų Lenkų rinkimų akcija pareiškė remianti Vyriausybę ir jos ataskaitą.Opozicija pabandė pateikti Seimo rezoliuciją dėl Vyriausybės metinės ataskaitos nepatvirtinimo. Bet valdančiosios koalicijos balsais šis teisiškai neįpareigojantis projektas buvo atmestas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku