Infliacija Lietuvoje balandį siekė 0,6%

Publikuota: 2014-05-12
Atnaujinta 2015-06-01 13:23
Šaltinis: Statistikos departamentas
svg svg
Šaltinis: Statistikos departamentas
 

Pagal su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis narėmis metodologiškai suderintą vartotojų kainų indeksą (SVKI) apskaičiuota 2013 m. balandžio vidutinė metinė infliacija (palyginti 12 mėn. su ankstesnių metų 12 mėn.) sudarė 0,6%, praneša Lietuvos statistikos departamentas.

Šis rodiklis naudojamas Mastrichto kriterijui įvertinti. Tai vienas iš keturių rodiklių, pagal kurį bus sprendžiama ar Lietuvą galima priimti į eurozoną.Lietuvos infliacijos rodikliai mažėja, tad kainų stabilumo rodiklius turėtumėme atitikti.Kainų stabilumo kriterijus apskaičiuojamas imant trijų ES valstybių, turinčių mažiausią infliaciją rodiklius, iš kurių skaičiuojamas vidurkis ir pridedamas 1,5 procentinio punkto koeficientas.SVKI apskaitos sistema apima visas vartojimo išlaidas mūsų teritorijoje, įskaitant ir turistų, kitų šalių gyventojų pirktas prekes ir paslaugas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku