Užfiksuoti 45 galimi rinkimų pažeidimai

Publikuota: 2014-05-11
Atnaujinta 2015-06-01 11:47
 

Pilietinės iniciatyvos “Baltosios pirštinės” savanoriai, siekiantys užtikrinti rinkimų skaidrumą ir sąžiningą balsavimą, iki 18 val. užfiksavo 45 galimus Prezidento rinkimų pažeidimus, praneša organizacija.

Pilietinės iniciatyvos "Baltosios pirštinės" savanoriams atsitiktine tvarka lankantis Vilniaus miesto rinkimų apylinkėse, septyniose užfiksuoti grubūs LR Prezidento rinkimų įstatymo pažeidimai - rastos neantspauduotos balsadėžės.Savanoriai pateikė protestus dėl šių užfiksuotų pažeidimų, nes tokiu atveju kyla pagrįstų abejonių dėl tinkamai neužantspauduotoje balsadežėje esančių biuletenių ir juose išreikštos rinkėjų valios - atsiranda tikimybė, kad gali nebūti visų atėjusių rinkėjų balsų arba kas nors gali pridėti papildomų biuletenių.Pagal Prezidento rinkimų įstatymo reikalavimus, jeigu balsadėžės neantspauduotos, apylinkės rinkimų komisija gali nuspręsti neskaičiuoti gautų balsų, o savivaldybių rinkimų komisijos netgi gali anuliuoti tos apylinkės rinkimų rezultatus.


"Baltosios pirštinės" atkreipia piliečių dėmesį, kad atvykę į rinkimų apylinkę, įsitikintų, ar balsadežė yra tinkamai antspauduota (uždėtas komisijos spaudas) ir nepažeista.
Be to, gaunami rinkėjų nusiskundimai, jog atėjus į rinkimų apylinkę, komisijos nariai nurodo, kad piliečiai jau yra balsavę, nors jie atėjo balsuoti pirmą kartą.
 
"Atkreipiame dėmesį, kad, jei nesate balsavę jokių kitu būdu iš anksto, galimai buvo balsuota už jus ir reikėtų kreiptis į policiją dėl galimo dokumentų klastojimo", - teigiama pranešime.Be to, pastebėta, kad vienas iš kandidatų į prezidentus piktybiškai nevykdo įstatymo reikalavimų ir prie rinkimų apylinkių Kaune ir Jurbarke nepašalina politinės reklamos, nors tiek piliečiai, tiek rinkimų stebėtojai jau pranešė apie pažeidimus VRK. Dėl šio pasikartojančio pažeidimo į "Baltąsias pirštines" kreiptasi jau aštuonis kartus.
Didesnės policijos pajėgosRinkimų metu dirba didesnės policijos pareigūnų pajėgos. Pagrindinis pareigūnų tikslas - užkardyti galimus rinkėjų ir rinkimų teisę turinčių asmenų papirkimus bei užkirsti kelią kitiems teisėtvarkos pažeidimams.Taip pat siekiama užtikrinti apylinkių rinkimų ir referendumo apylinkių komisijų narių ir stebėtojų tinkamą funkcijų vykdymą šalies teritorijoje.Visoje šalyje dirba gausios policijos pajėgos, pareigūnams nurodyta nedelsiant reaguoti į viešosios tvarkos ir kitus teisėtvarkos pažeidimus bei nusikalstamas veikas, susijusias su rinkimais. Policijos patrulių maršrutai priartinami prie balsavimo apylinkių. Aktyviai šiandien dirba ir Policijos departamento pareigūnai, kurie, sudarę mobilias grupes, važinėja po visos šalies rinkimines apylinkes ir stebi rinkimų eigą. Pareigūnams nurodyta nedelsiant reaguoti į viešosios tvarkos ir kitus teisėtvarkos pažeidimus bei nusikalstamas veikas, susijusias su rinkimais."Baudžiamojo kodekso 172 str. numatyta, kad trukdymas pasinaudoti rinkimų ar referendumo teise gali būti baudžiamas laisvės atėmimu iki ketverių metų", - teigiama policijos pranešime. 2014 m. rinkimuose rinkėjų papirkinėjimas, ankščiau buvęs lengvas nusikaltimas, dabar traktuojamas kaip apysunkis.Atsakomybės neišvengs ir tie, kurie sutinka perleisti savo balsą už pinigus ar kitokį atlygį. Rinkėjo balsavimas už atlygį, siūlymasis balsuoti už atlygį ar kurstymas tai daryti rinkimuose ar referendume užtraukia administracinę atsakomybę ir baudą nuo 1.000 iki 2.000 Lt.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku