URM balsavimo Ukrainoje nepripažįsta

Publikuota: 2014-05-11
Atnaujinta 2015-06-01 13:22
„Verslo žinios“

Šiandien išplatintame pranešime Lietuvos Užsienio reikalų ministerija apgailestauja, kad nepaisant tarptautinės bendruomenės perspėjimų Rytų Ukrainoje buvo skubotai organizuoti neteisėti, tarptautinių teisės aktų ir Ukrainos Konstitucijos neatitinkantys balsavimai, pavadinti referendumais

„Tokie balsavimai, neturintys jokios juridinės galios ir nesukeliantys teisinių pasekmių, tik prisidėjo prie įtampos Rytų Ukrainoje didinimo. Kviečiame Rytų Ukrainos žmones pasinaudoti Ukrainos vyriausybės pasiūlyta visuotinio nacionalinio dialogo galimybe ir išsakyti rūpimus klausimus teisėtomis formomis teisėtos valdžios atstovams, turintiems sprendimo galimybių“, - teigiama URM pranešime.Rusija paraginta prisidėti prie situacijos Ukrainoje sureguliavimo ne skambiais pareiškimais, o konkrečiais veiksmais - nutraukti Krymo aneksiją, atitraukti karines pajėgas nuo Ukrainos sienos, viešai pasmerkti ginkluotų separatistų veiksmus Rytų ir Pietų UkrainojeRusijos vadovybės dalyvavimą  karinę jėgą demonstruojančiuose renginiuose okupuotame Kryme, oficialusis Vilnius vadina nederamu. O  karinės jėgos demonstravimas ir kariniai paradai tuo metu, kai Ukrainoje žūva žmonės – neprisidedančiais prie situacijos deeskalavimo.Taip pat pabrėžiama, kad Lietuva remia Ukrainos vyriausybės iniciatyvą dėl nacionalinio dialogo organizavimo. O visos politinės jėgos Ukrainoje kviečiamos susilaikyti nuo bet kokio smurto ir provokacijų ir atsakingai ruoštis artėjantiems Ukrainos Prezidento rinkimams.„Lietuva pasirengusi perduoti Ukrainai rinkimų organizavimo patirtį, siųsti rinkimų stebėtojus ir kitaip prisidėti prie demokratiškų ir skaidrių Prezidento rinkimų Ukrainoje surengimo“, - teigia URM.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku