Šiandien Lietuva renka prezidentą

Publikuota: 2014-05-11
Atnaujinta 2015-06-01 11:26
svg svg
Nuotrauka: Juditos Grigelytės (Verslo žinios)
„Verslo žinios“

Šiandien vyksta balsavimas Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose. Pareikšti savo valią piliečiai gali nuo 7 iki 20 valandos bet kurioje rinkimų apylinkėje.

Pasak Rasos Liutkuvievės, Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) atstovės spaudai, šiemet rinkėjai gali balsuoti bet kurioje iš 2.003 rinkimų apylinkių."Tačiau patariame balsuoti savose rinkimų apylinkėse, nes tai palengintų mūsų darbą. Jeigu žmogus balsuos ne savoje apylinkėje, turėsime tikrinti, ar jis nebalsavo ir kitur, o tai - ilga procedūra", - sako p. Liutkuvienė.10 val. duomenimis balsavo 7,38% rinkėjų. Tai rodo duomenys iš 1.947 apylinkių ir 60 savivaldybių.Nuotraukų galeriją iš rinkimų žiūrėkite čia. Taip pat - ČIA.Rinkimuose dalyvauja dabartinė prezidentė Dalia Grybauskaitė, socialdemokratas Zigmantas Balčytis, Lenkų rinkimų akcijos lyderis Valdemaras Tomaševskis, Darbo partijos iškeltas Artūras Paulauskas, Vilniaus meras Artūras Zuokas, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pasiūlytas Bronis Ropė, Seimo narys Naglis Puteikis.Respublikos Prezidentas renkamas penkeriems metams. Prezidento eiliniai rinkimai vykdomi paskutinį sekmadienį likus dviem mėnesiams iki Respublikos Prezidento kadencijos pabaigos.

Rinkimų stebėtojų - per 4.000

VRK praneša, kad stebėti Prezidento rinkimų atvyko rinkimų organizatoriai iš 9 šalių centrinių rinkimų komisijų. Jie rinkimus stebės turėdami tarptautinių rinkimų stebėtojų statusą.Šiandien VRK ir kitų valstybių rinkimų organizatorių susitikime svečiai buvo supažindinti su pasirengimu rinkimams, reikalavimais kandidatams, rinkėjų sąrašų sudarymo tvarka, kaip ir kas kompiuterizuota rinkimuose Lietuvoje, buvo kalbama apie rinkimus į Europos Parlamentą, išankstinio balsavimo rezultatus, kaip sudaromi rinkėjų sąrašai, reitinguojami kandidatų sąrašai rinkimuose į Europos Parlamentą.Taip pat aptartos ir rinkimų negerovės – balsų pirkimas ir kaip su tuo kovojama.Stebėtojus domino ir techniniai, ir finansiniai klausimai: kompiuterinės programos, skirtos darbui rinkimų apylinkėse ir savivaldybių rinkimų komisijose, rinkėjų balsavimo tvarka užsienyje, elektroninė rinkėjų registracijos sistema, politinės reklamos stebėsena ir kita.Susitikime dalyvavo Ukrainos centrinės rinkimų komisijos pirmininkas Michailas Ochendovskij, Azerbaidžiano centrinės rinkimų komisijos pirmininkas Mazahir Panahov, Latvijos centrinės rinkimų komisijos pirmininkas Arnis Cimdars, kitų užsienio šalių rinkimų komisijų nariai.Rinkimais Lietuvoje domisi ir žurnalistai iš užsienio – Kinijos, Rusijos, Baltarusijos, kitų valstybių.Pasirengimo rinkimams metu VRK viešėjo ir ESBO ekspertai. Jie parengė ir paskelbė ataskaitą apie pasirengimą Prezidento rinkimams Lietuvoje.Rinkimus taip pat stebės jaunimo organizacijų atstovai iš Rusijos ir Baltarusijos.Gausiausias Lietuvos politinių partijų ir kandidatų į Respublikos Prezidentus stebėtojų būrys. Šiuo metu registruoti 4.005 stebėtojai nuo politinių partijų ir kandidatų, bet paprastai rinkimuose registruojame per 10.000 stebėtojų.Rinkimus taip pat stebi „Baltosios pirštinės".

Iš anksto balsavo 129.000 rinkėjai

Prezidento rinkimų balsavime savo valią iš anksto pareiškė kiek daugiau nei 129.000 rinkėjų, arba 5,1% rinkėjų.Specialiuose paštuose iš anksto balsavo 14.700, namuose – 53.000, savivaldybėse – 61.000 rinkėjų. Karinėse misijose užsienyje balsavo 106 rinkėjai, praneša VRK.2009 metais per tris pirmas balsavimo dienas savo balsus buvo atidavę daugiau kaip 110.000, t.y. 4,13% rinkėjų.Šiemet aktyviausi yra Ignalinos rajono rinkėjai (11,3%), Vilniaus rajono (9,9%), Birštono (9,48%), Zarasų rajono (9,15%), Šalčininkų rajono (8,44%) rinkėjai.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku