Ekspertai: nemenka tikimybė, kad dalyvaus daugiau kaip pusė rinkėjų

Publikuota: 2014-05-11
Atnaujinta 2015-06-01 13:24
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo (Verslo žinios)
„Verslo žinios“

Lietuvos piliečiai gana aktyviai balsavo sekmadienį vykstančiuose prezidento rinkimuose. Spėjama, kad didėja tikimybė, jog rinkėjų aktyvumas peržengs 50%. Tai savo ruožtu mažina antrojo prezidento rinkimų turo galimybę.

Vyriausioji rinkimų komisija skelbia, kad sekmadienį iki 14 val. į balsavimo apylinkes atėjo 26,9% įregistruotų rinkėjų. Dar 6,03% rinkėjų balsavo iš anksto.Tad, sekmadienio popietės duomenimis, balsavusiųjų skaičius jau pasiekė 32,93%.Pirminiais duomenimis, aktyviausiai balsavo Šalčininkų, Vilniaus, Akmenės, Panevėžio rajonų, pasyviausiai – Neringos, Pagėgių, Kalvarijos savivaldybių gyventojai.Kai 2009 m. gegužės 17 d. Lietuvoje vyko prezidento rinkimai, iki 14 val. iš viso dalyvavo 31,66% rinkėjų – iš anksto balsavo 5,12%žmonių, į balsavimo apylinkes atėjo 26,54%.Ekspertai pastebi, kad dabartinis rinkėjų aktyvumas kiek lenkia tą, kuris buvo 2009-aisiais. Todėl esą didėja tikimybė, kad bendras balsavusiųjų skaičius gerokai peržengs 50% ribą. „Sekmadienio ryto ir popietės duomenys tik patvirtino tą tendenciją, kad balsuojančiųjų rinkėjų yra kiek daugiau nei prieš penkerius metus. Vadinasi, atrodo, kad ir galutiniai aktyvumo rezultatai bus panašūs. Tuomet 50% riba buvo peržengta. Manau, ir šįkart ji gali būti peržengta“, – VŽ sakė politologas Vytautas Dumbliauskas.Prieš penkerius metus prezidento rinkimuose iš viso dalyvavo 51,76% registruotų rinkėjų.„Jeigu aktyvumas peržengs 50%, pakibs ant plauko antrojo rinkimų turo galimybė. Kita vertus, intriga, ar kuris nors kandidatas tokiu atveju surinks daugiau kaip pusę dalyvavusių rinkėjų balsų, žinoma, išliks iki pat balsavimo rezultatų paskelbimo“, – sakė p. Dumbliauskas.Iš viso šiemet į sąrašus įrašyta daugiau kaip 2,54 mln. rinkėjų.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku