Adamkus: rinkimų trūkumas, kad ne visos partijos iškėlė kandidatus

Publikuota: 2014-05-11
Atnaujinta 2015-06-01 13:17
Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus
Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus Nuotrauka: Juditos Grigelytės (Verslo žinios)
„Verslo žinios“

Priešpiet savo valią rinkimuose išreiškęs kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus sako, kad jam pačiam nebuvo sudėtinga apsispręsti, už kurį kandidatą balsuoti. Tačiau ne visiškai teisinga, jo vertinimu, tai, kad ne visos partijos iškėlė savo kandidatus.

"Pagrindinės partijos turėjo turėti savo geriausią pasirinkimą, o kai didžiosios partijos kandidatas sako, kad jei nepateksiu į vieną kėdę, tuomet pateksiu į kitą, tai man yra nepriimtina", - sako p. Adamkus.Balsuodamas jis rėmėsi dviem kriterijais: prioritetą teikė asmeniui, kuris gali išlaikyti Lietuvą tarptautinėje bendruomenėje aukštumoje ir yra pajėgus pakelti Lietuvos žmonių gerovę.Paklaustas, ar daug kandidatų atitiko šiuos reikalavimus, p. Adamkus nekomentavo.Dėl antrojo turo buvęs šalies vadovas svarstė, kad, ko gero, jis turėtų įvykti. Bent jau to leidžia tikėtis politiniai debatai, tačiau, pasak p. Adamkaus, ne debatai lėmė jo apsisprendimą."Ne debatai lėmė mano apsisprendimą. Debatai man yra tai, kai pagrindiniai kandidatai aiškiai nusako, ko jie siekia, kur yra jų tikslas, ką jie tikisi savo darbu įrodyti. Apibendrinant, dažniausiai debatuose buvo bendri pasisakymai partinių politinių platformų.Nebuvo pasakoma, ką aš įsipareigoju tautai padaryti. Arba aš esu apsisprendęs savo visas jėgas atiduoti tai pozicijai, kuri man yra svarbi, arba ne. Šiuo atveju man Lietuvos prezidento pozicija yra svarbesnė negu europarlamentaro", - sako p. Adamkus.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku