Nuteisė fiktyvią įmonę didelės vertės turtui nuslėpti įsteigusį grobstytoją

Publikuota: 2014-04-09
Atnaujinta 2015-06-01 13:22
„Verslo žinios“

Panevėžio apygardos teismas dėl didelės vertės svetimo turto pagrobimo ir juridinio asmens neteisėtai veiklai įsteigimo 35 m. panevėžietį nuteisė ketverių metų laisvės atėmimo bausme.

Jis taip pat privalės atlyginti nukentėjusiajam daugiau kaip 163.000 Lt turtinės ir neturtinės žalos, informuoja prokuratūra.Prokuroro prašymu valstybės naudai nutarta konfiskuoti per fiktyvią įmonę realizuoto pagrobto derliaus dalies vertę atitinkančią pinigų sumą – 46.600 Lt.Vyras kaltinamas 2012 m. vasarą Anykščių rajone 98 ha laukuose nukūlęs ir pagrobęs daugiau kaip 283 tonas žieminių kvietrugių. Nustatyta, kad nukentėjusiam asmeniui buvo padaryta beveik 257.000 litų turtinė žala.Jolantos Činčikienės, Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiosios prokurorės teigimu, šioje byloje pavyko įrodyti, kad kaltinamasis, siekęs realizuoti iš ūkininko pavogtą didelės vertės turtą – kvietrugių derlių, pasinaudojęs kitu asmeniu, įsteigė uždarąją akcinę bendrovę ir ją panaudojo vien tik pavogtam derliui parduoti.Teismas pripažino, kad nuteistasis, įsteigęs fiktyvią įmonę ir parinkęs jai vadovauti asmenį panašaus sąskambio pavarde su nukentėjusiuoju, norėjo įnešti painiavą dėl tikrojo pasėlių plotų naudotojo bei savininko ir siekė svetimo turto vagystę pridengti civiliniais teisiniais santykiais.Prokuroro prašymu kaip ieškinio garantas buvo laikinai apribotos teisės į kaltinamojo turtą – 8 sklypus ir 3 pastatus bei statinį.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku