Teismas panaikino milijonines baudas 3 didžiausiems bankams

Publikuota: 2014-04-09
Atnaujinta 2015-06-01 11:30
svg svg
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo ("Verslo žinios")
 

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) nustatė, jog Konkurencijos taryba tris Lietuvos bankus už konkurencijos teisės pažeidimus nubaudė nenustačiusi jų kaltės, todėl pripažino, kad bankams atsakomybė pritaikyta nepagrįstai.

Byloje buvo ginčijamas Konkurencijos tarybos nutarimas, kuriuo nustatyta, kad bankams SEB, DNB ir „Swedbank“ bei saugos tarnyba „G4S Lietuva“ sudarius įsipareigojimą pirkti iš vieno tiekėjo susitarimus, buvo pažeisti nacionaliniai ir Europos Sąjungos teisės reikalavimai, draudžiantys sudaryti konkurenciją ribojančius ar galinčius riboti susitarimus.„Teismas vertino, jog šiuo konkrečiu atveju poveikį konkurencijai sukėlė ne atskiros bankų sudarytos individualios sutartys su UAB „G4S Lietuva“, o šių sutarčių bendras poveikis. Todėl tokiu atveju būtina analizuoti ir įvertinti bankų galimybes protingai numatyti sudaromų sutarčių bendrą poveikį konkurencijai.Atsižvelgdamas į tai, teismas konstatavo, kad Konkurencijos taryba turėjo įrodyti, jog ūkio subjektas suvokė (galėjo suvokti) ir galėjo kontroliuoti savo sudaromų sutarčių poveikį konkurencijai. Priešingas situacijos vertinimas galėtų lemti situacijas, kai atsakomybė ūkio subjektams būtų taikoma, nesant jų kaltės.Kadangi Konkurencijos taryba paminėtų aplinkybių nagrinėtu atveju nenustatė, LVAT teisėjų kolegija padarė išvadą, jog bankams atsakomybė pritaikyta nepagrįstai, ir panaikino su tuo susijusias ginčijamo Konkurencijos tarybos nutarimo dalis“, - teigiama nutartyje.VŽ primena, kad trys didžiausi Lietuvos komerciniai bankai bei saugos tarnyba "G4S Lietuva" privalėjo sumokėti iš viso 27,6 mln. Lt baudų. Konkurencijos taryba už konkurenciją grynųjų pinigų tvarkymo bei inkasavimo paslaugų rinkose ribojusius susitarimus 2012 m. gruodį įmonėms skyrė daugiau nei 57 mln. Lt baudų, tačiau Vilniaus apygardos administracinis teismas jas sumažino daugiau nei 50%.

Dalį bylos grąžino tyrimui

LVAT teisėjų kolegija taip pat nustatė, jog Konkurencijos tarybos tyrimo metu buvo pateikti UAB „G4S Lietuva“ įsipareigojimai, kuriais ši įmonė siekė nutraukti tyrimą, patvirtinus įsipareigojimus Konkurencijos įstatymo pagrindu.Pagal Konkurencijos įstatymą, Konkurencijos taryba priima nutarimą tyrimą nutraukti, jeigu veiksmai nepadarė esminės žalos įstatymų saugomiems interesams, o ūkio subjektas, įtariamas pažeidęs įstatymą, geranoriškai nutraukė veiksmus ir pateikė Konkurencijos tarybai rašytinį įsipareigojimą tokių veiksmų neatlikti ar atlikti veiksmus, šalinančius įtariamą pažeidimą ar sudarančius prielaidas jo išvengti ateityje.Teismo vertinimu, Konkurencijos taryba tinkamai neanalizavo ir individualiai neįvertino UAB „G4S Lietuva“ pateiktų paminėtų įsipareigojimų, todėl LVAT grąžino šią bylos dalį Konkurencijos tarybai papildomam tyrimui atlikti.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku