Infliacija Lietuvoje kovą siekė 0,7%

Publikuota: 2014-04-09
Atnaujinta 2015-06-01 13:18
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
 

Pagal su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis narėmis metodologiškai suderintą vartotojų kainų indeksą (SVKI) apskaičiuota 2013 m. kovo vidutinė metinė infliacija (palyginus12 mėn. su ankstesnių metų 12 mėn.) sudarė 0,7%, praneša Lietuvos statistikos departamentas.

„Šis rodiklis naudojamas Mastrichto kriterijui įvertinti. Tai vienas iš keturių rodiklių, pagal kurį bus sprendžiama ar Lietuvą galima priimti į Eurozoną. Lietuvos ifliacijos rodikliai mažėja, tad  panašu, kad kainų stabilumo rodiklius atitiksime“, – aiškina Nadiežda Alejeva, Statistikos departamento Kainų statistikos skyriaus vedėja.Kainų stabilumo kriterijus apskaičiuojamas imant trijų ES valstybių, turinčių mažiausią infliaciją rodiklius, iš kurių skaičiuojamas vidurkis ir pridedamas 1,5 procentinio punkto koeficientas.SVKI apskaitos sistema apima visas vartojimo išlaidas mūsų teritorijoje, įskaitant ir turistų, kitų šalių gyventojų pirktas prekes ir paslaugas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku