Bus uždrausta privatizuoti žemę, reikalingą kelių plėtrai

Publikuota: 2014-04-09
Atnaujinta 2015-06-01 13:03
svg svg
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
„Verslo žinios“

Laisvi valstybinės žemės plotai, esantys greta valstybinės reikšmės kelių, galės būti paprasčiau rezervuojami šių kelių plėtrai. Tokiam įstatymo projektui trečiadienį pritarė Vyriausybė. Dabar šis projektas keliaus priėmimui į Seimą.

Pastaruoju metu kelininkai skundžiasi, kad nelengva planuoti svarbių magistralinių kelių, pavyzdžiui, saugumo reikalavimų jau nebeatitinkančio „Via Baltica“, plėtrą. Be kitų trukdžių yra ir tas, kad neretai greta tokių kelių esantys valstybiniai žemės sklypai įrašomi į savininkams grąžintinų arba parduodamų sklypų sąrašus.Vyriausybė siūlo nustatyti, kad „žemė neprivatizuojama, jei ji užimta valstybinės reikšmės kelių su šalia jų esančiais valstybinės žemės plotais, pagal teritorijų planavimo dokumentus ar žemės valdos projektus priskirtais šių kelių plėtrai“.„Suintensyvėjus eismui, būtų galima greičiau vykdyti kelio rekonstrukcijos, plėtros ir kitus darbus, nes nereikėtų pradėti žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūrų. Tokie valstybinės žemės plotai būtų priskirti neprivatizuojamai žemei, uždraudžiant juos parduoti ar atkurti į juos nuosavybės teises“, – sakoma Vyriausybės pranešime.Teigiama, kad tokia įstatymo pataisa neprieštaraus Konstitucijai: „Tiek Lietuvos Konstitucinis Teismas, tiek Europos žmogaus teisių teismas laikosi nuostatos, jog įstatymų leidėjas turi teisę apibrėžti nuosavybės teisių atkūrimo sąlygas, atsižvelgiant ne tik į buvusio savininko interesus, tačiau ir į susiklosčiusį faktinį žemės naudojimą bei visuomenės poreikius.“Lietuvos automobilių kelių direkcija įgaliota pasirūpinti tokios žemės tinkama priežiūra, „tam, kad valstybinės ar vietinės reikšmės kelių plėtrai rezervuota, neišnuomota ir neperduota neatlygintinai naudotis valstybinė žemė atitiktų geros agrarinės būklės ir aplinkosaugos reikalavimus“.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku