Vyriausybė nori uždrausti skolininkams registruoti automobilius

Publikuota: 2014-04-08
Atnaujinta 2015-06-01 13:06
Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo („Verslo žinios“)
 

Vyriausybės kanclerio vadovaujama speciali komisija ieško būdų, kaip derėtų drausminti skolininkus valstybei. Be kita ko svarstoma galimybė steigti specialų Skolininkų registrą, į kurį įrašytiems asmenims bus draudžiama registruoti transporto priemones ar įsigyti ginklą.

Antradienį Vyriausybė pranešė, kad Valstybės ekonominės bei finansinės kontrolės ir teisėsaugos institucijų bendradarbiavimui koordinuoti skirta komisija, kuriai vadovauja Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis, savo posėdyje kalbėjo apie „geranorišką skolos grąžinimą skatinančias ir papildomas poveikio priemones, kurios būtų taikomos įvairiems skolininkams per valstybės teikiamas paslaugas“.Konstatuota, jog nemaža dalis valstybės skolininkų, ypač turintys nedidelių skolų, turi realias finansines galimybes jas apmokėti, tačiau to nepadaro dėl aplaidumo ar nerūpestingumo. Pažymėta, jog 2009–2011 m. asmenims buvo paskirta 1,402 mln. baudų ar kitų ekonominių sankcijų ir valstybės biudžetas turėjo pasipildyti daugiau kaip 391 mln. litų, tačiau gera valia skolininkai apmokėjo tik 41,45% prievolių – už daugiau kaip 162 mln. litų.„Nutarta, jog bus analizuojamos galimybės uždrausti skolų turintiems asmenims atlikti transporto priemonių registraciją ir technines apžiūras“, – teigiama Vyriausybės pranešime spaudai.Komisijos nariai taip pat pabrėžė, kad skolininkams „derėtų apriboti teisę įsigyti ar pratęsti leidimus ginklui“. „Kaip efektyvi bei gerokai drausminanti priemonė įvardintas skolininkų duomenų viešinimas, aptartos kitos svarbios priemonės, kurios padėtų valstybei skatinti piliečius laiku susimokėti jiems skirtas baudas“, – rašoma pranešime.Posėdyje konstatuota, kad derėtų steigti Skolininkų registrą. Darbo grupė turės parengti konkrečias išvadas, ar bus kuriamas atskiras skolininkų registras, ar bus modernizuotos jau veikiančios informacinės sistemos.Finansų, Vidaus reikalų, Teisingumo, Socialinės apsaugos ir darbo, Susisiekimo ministerijų, Policijos departamento, Informacinės visuomenės plėtros komiteto, Registrų centro, Lietuvos antstolių rūmų teisininkai ir informacinių technologijų specialistai iki gegužės 9 d. pateiks išvadas dėl visų drausminančių skolininkus priemonių taikymo. Pabrėžta, kad visos priemonės bus išanalizuotos atsižvelgiant į pagrindines piliečių teises ir laisves.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku