Udrėnas: ES turi sumokėti kainą dėl Rusijos nesugebėjimo suvaldyti kiaulių maro

Publikuota: 2014-04-08
Atnaujinta 2015-06-01 11:19
„Verslo žinios“

Lietuva su partnerėmis Europos Sąjungoje gins savo interesus, kuriuos pažeidė Rusija sustabdžiusi mėsos įvežimą iš ES, o Lietuvai ir Lenkijai pritaikiusi papildomus apribojimus, sako Nerijus Udrėnas, prezidentės vyr. patarėjas ekonomikos klausimais.

„Afrikinis kiaulių maras išplito iš pačios Rusijos, kur aptikta 600 vienetų šernų įvairiuose regionuose ir net 400 kiaulių kompleksų.Taigi užkrato teritorija yra milžiniška. Dabar ES turi susimokėti kainą, nes Rusija pati nesugeba užkrato sukontroliuoti savo teritorijoje“, - „Žinių“ radijo laidoje sakė p. Udrėnas.Jis taip pat pabrėžė, kad Europos Komisija, įvertinusi situaciją, patvirtino, jog Lietuva ėmėsi visų priemonių užkratui suvaldyti – nei viename kiaulių komplekse jis nebuvo aptiktas.„Po to, kai sausio gale rasti du užsikrėtę šernai, daugiau tokių atvejų nenustatyta. Lietuva dės visas pastangas, kad Rusijos draudimas būtų panaikintas. Tačiau matome, kad kaip ir pieno draudimo ar vežėjų atvejų, šis klausimas turi politinį pobūdį.Rusija yra sunkiai prognozuojama rinka ir kiekvienas verslininkas turi skaičiuoti ir priimti sprendimus pats. Svarbu ieškoti alternatyvių Rusijai rinkų. Prezidentės susitikimai su JAV pareigūnais turėtų padėti greičiau atverti JAV rinką. Ten gyvenantys lietuviai su malonumu pirktų lietuviškus produktus. Tikiu, kad naujos rinkos bus atrastos“, - teigė prezidentės patarėjas.


Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku