Kandidatai į prezidentus televizinę reklamą naudoja vangiai

Publikuota: 2014-04-08
Atnaujinta 2015-06-01 13:24
 

Prezidentinių lenktynių dalyviai ne itin aktyviai naudojasi galimybe reklamuotis per televiziją. Kol kas tik trys iš septynių kandidatų transliuoja savo televizinius reklamos klipus. Iki šiol daugiausiai iš to uždirbo LNK televizija.

Lyderis – socialdemokratas

VŽ turimais duomenimis, iki kovo pabaigos televizijos transliavo tik socialdemokratų iškelto Zigmanto Balčyčio, Darbo partijos atstovo Artūro Paulausko bei Valstiečių ir žaliųjų sąjungos į prezidento rinkimus deleguoto Bronio Ropės reklamas.Likusieji keturi įregistruotieji kandidatai – prezidentė Dalia Grybauskaitė, Seimo narys Naglis Puteikis, europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis, Vilniaus meras Artūras Zuokas – neskuba naudotis galimybe platinti savo reklamas televizijos bangomis. Vieniems tai yra per brangus, kiti įsitikinę, kad reikėtų naudotis kitais efektyviais reklamos būdais, treti laukia oficialios rinkimų agitacijos pradžios – balandžio 11-osios.Intensyviausiai per televiziją reklamuojasi p. Balčytis. Iki kovo pabaigos jo reklaminių klipų įvairiais kanalais transliuota už 295.594 Lt. Antroje vietoje – p. Paulauskas, nedaug atsilikęs nuo lyderio su 244.734 Lt vertės reklama. Pono Ropės reklamų per televiziją transliuota už 102.735 Lt.Tad iš viso televizijos iš artėjančių prezidento rinkimų uždirbo 654.000 Lt.Didžiausia dalį šio pyrago atsiriekė LNK televizija, kuri kandidatų į prezidentus prireklamavo už 281.504 Lt. TV3 transliavo prezidentinės reklamos už 135.013 Lt, LRT televizija – už 71.964 Lt, Baltijos TV – už 38.458 Lt, TV1 – už 33.916 Lt. Likę šeši televizijos kanalai pasidalino kiek daugiau kaip 90.000 Lt.

Gali turėti skolų

Zenonas Vaigauskas, Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas, sakė VŽ, kad yra vykdoma ne tik televizijos kanalų, bet ir kitų reklamos formų stebėsena.„Vėliau palyginsime jos duomenis su tuo, ką deklaruos kandidatai. Jeigu bus rasti dideli neatitikimai, tai grės tam tikromis įstatymo numatytomis finansinėmis ir teisinėmis sankcijomis“, – sakė p. Vaigauskas.Jis nesistebėjo, kad kandidatai vien televizijos reklamai jau yra išleidę daugiau nei yra surinkę į specialiąsias, rinkimų kampanijai apmokėti skirtas sąskaitas: „Čia jau kaip numatoma sutartyse dėl reklamos transliavimo. Televizijos kanalas turi teisę, jeigu pasitiki kandidato finansinėmis galimybėmis apmokėti skolas, pasirašyti sutartį dėl avansinio reklamos transliavimo, o pinigus už tai gauti vėliau. Anksčiau, dar prieš kelerius metus rinkimų skolos buvo gana didelė problema, kurią ir VRK teko narstyti.Bet pastaruoju metu tos skolos paprastai neilgalaikės, gana greitai apmokamos ar netgi išvis jos neatsiranda. Tikėkimės, kad ir šįkart bus taip. Kaip bebūtų, televizijos suinteresuotos gauti pinigus už savo transliuotą reklamą, todėl vargu ar pasirašytų sutartį dėl avansinio jos transliavimo su kandidatu, kurio finansinėmis galimybėmis grąžinti skolą abejoja.“VRK vadovas tik priminė, kad rinkimų kampanijos metu atsiradusios skolos negali viršyti 2,6 mln. Lt kiekvienam kandidatui. Būtent tiek jie daugiausiai gali išleisti kampanijai.

Tikisi didesnio intensyvumo

Tai, kad reklamuojasi tik trys kandidatai, p. Vaigausko nestebina.„Kuo arčiau rinkimai, tuo, turbūt, intensyvesnę reklamą matysime per televiziją. Galbūt ir visų ar bent daugelio kandidatų“, – mano jis.Tuo metu kiti specialistai gūžčioja pečiais, kad likus kiek daugiau kaip mėnesiui iki prezidento rinkimų turime dar gana vangią politinę kampaniją.„Tai galbūt susiję su tuo, kad turime vieną gana smarkiai reitinguose atitrūkusią kandidatę – dabartinę prezidentę. Todėl likusieji kandidatai tiesiog nepersistengia ir neapgalvotai neišlaidauja iš esmės bergždžiai rinkimų kampanijai“, – tikino politologas Vytautas Dumbliauskas.Jis ir kiti ekspertai tikisi, kad prezidento rinkimų kampanija taps intensyvesnė maždaug po savaitės, kai prasidės oficialios kandidatų debatų laidos per televiziją. Jose, pasak p. Vaigausko, žada dalyvauti visi septyni įregistruotieji kandidatai į valstybės vadovus.Prezidento rinkimai vyks gegužės 11 d.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Vyriausybė neskubės NPD sulyginti su MMA, nes tai kainuotų šimtus milijonų Premium 2

Europos Sąjunga tikisi kitąmet susitarti dėl bendrų visoms šalims minimalaus mėnesio atlyginimo (MMA)...

Verslo aplinka
2021.11.30

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku